האם Airbnb תחזור לפרסם דירות בהתנחלויות?

החברה הודיעה כי לא תיישם את המדיניות שעליה הודיעה לפני כחודש, שלפיה יוסרו "כל הנכסים שנמצאים בהתנחלויות בגדה המערבית", אך בהמשך מסרה כי "הדיאלוג עם ישראל יימשך" ■ השר יריב לוין: "צעד חשוב בכיוון הנכון"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית נופש המושכר דרך Airbnb במאחז הבלתי־חוקי אש קודש שבגדה המערביתצילום: AFP

האם חברת השכרת הדירות Airbnb חוזרת בה מהחלטתה להסיר מהאתר שלה כ-200 בתים שממוקמים בהתנחלויות ביהודה ושומרון. מוקדם יותר הערב (ב') הודיעה החברה כי לא תיישם בפועל את המדיניות שעליה הודיעה לפני כחודש, ולפיה יוסרו "כל הנכסים שנמצאים בהתנחלויות הישראליות בגדה המערבית הכבושה, שנמצאות במרכז הסכסוך הישראלי-פלסטיני".

עם זאת, בהמשך פירסמה Airbnb הודעת הבהרה, ולפיה "מוקדם יותר היום פורסמו בתקשורת ידיעות לא מדויקות. ‏Airbnb מביעה באופן חד-משמעי את התנערותה מתנועת ה- BDS ומבטאת את מחויבותה להמשיך ולפתח את עסקיה בישראל, כדי לאפשר ליותר תיירים מרחבי העולם ליהנות מפלאי הארץ ותושביה. הגענו לישראל כדי להיפגש עם מגוון מקבלי החלטות וכתוצאה מפגישותינו היום יש לנו אפילו הבנה עמוקה עוד יותר שמדובר בנושא מורכב ואמוציונלי ביותר. ‏Airbnb מוסרת כי אנו מפתחים את הכלים הנדרשים ליישום המדיניות והתהליך כולל המשך הדיאלוג עם ממשלת ישראל ובעלי עניין אחרים".

שר התיירות, יריב לוין, שנפגש היום עם סגן נשיא Airbnb, כריס לנהאן, אמר כי "הודעת Airbnb כי ההחלטה שלא לפרסם דירות נופש ביהודה ושומרון לא תיושם היא צעד חשוב בכיוון הנכון". לוין הודיע כי הוא "ימשיך לפעול כדי להבטיח שאזרחי ישראל כולם יזכו ליחס שווה וימשיך לחזק את התיירות בישראל, לרבות ביהודה ושומרון". הוא הוסיף כי ימשיך לעסוק בנושא לצד השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, שרת המשפטים איילת שקד וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי.

בהודעת החברה המקורית בנובמבר היא טענה כי "אנחנו בהחלט לא מומחים בכל הנוגע לסכסוך ההיסטורי באזור. החברה שקלה את הנושא רבות כדי להגיע להחלטה הנכונה. אנחנו יודעים שיהיו אנשים שיתנגדו להחלטתינו, ואנחנו מכבדים אותם. זה נושא שנוי במחלוקת".

לאחר הודעה זו הודיע לוין כי הוא מתכוון לפעול מול רשות המסים כדי לקבוע מיסוי מיוחד על פעילות הקשורה לחברות שלוקחות חלק בארגון BDS , שמעודד חרם על ישראל — וכך לפגוע בפעילות של חברת Airbnb בישראל, זאת למרות שלמעשה אין לו השפעה על מדיניות המיסוי בישראל, ורשות המסים כבר נמצאת בהליך של הסדרת המיסוי בתחום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker