קרובים לשיא: מספר התיירים הנכנסים לישראל צפוי לחצות את ה-4 מיליון

ב-11 החודשים הראשונים של השנה היו כ-3.8 מיליון כניסות תיירים לישראל - עלייה של כ-14% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיירים בישראלצילום: תומר אפלבאום

ב-11 החודשים הראשונים של השנה היו כ-3.8 מיליון כניסות תיירים לישראל - עלייה של כ-14% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בדצמבר צפויות כ-310 אלף כניסות תיירים, ובכך יישבר שיא תיירות נוסף ב-2018 - ולראשונה יהיו יותר מ-4 מיליון כניסות תיירים בשנה.

בנובמבר היו 389 אלף כניסות תיירים - עלייה של 9% ביחס לנובמבר אשתקד ועלייה של כ-35% ביחס לנובמבר 2016. סך ההכנסות מתיירות בנובמבר נאמדות ב-2.1 מיליארד שקל.

בשנה שעברה נשבר שיא תיירות של 3.6 מיליון כניסות תיירים, לאחר שנים רבות שבהן התיירות לישראל לא הציגה נתוני צמיחה משמעותיים. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בין 2016 ל-2017 חלה צמיחה של 25% במספר כניסות התיירים לישראל; ב-2016 היה גידול של 3.6% לעומת 2015; ואילו ב-2015 אירעה ירידה של 4% לעומת 2014, בעקבות מבצע צוק איתן שפרץ בקיץ 2014 והשפעתו על התיירות גם שנה לאחר סיומו.

הגידול המשמעותי בתנועת התיירות הנכנסת לישראל בשנתיים האחרונות נובע בין היתר מהשקט הביטחוני היחסי השורר בישראל, מרפורמת השמים הפתוחים שהגבירה את התחרות וממענקי השיווק שניתנים מטעם משרד התיירות לחברות התעופה שפותחות קווים מיעדים חדשים לישראל.

שר התיירות, יריב לוין, אמר בתגובה לנתונים כי "נובמבר ממשיך את רצף שבירת השיאים בתיירות הנכנסת לישראל ומוביל אותנו אל עבר סיום השנה עם הישגים חסרי תקדים במספרי התיירים המגיעים אלינו. אנו עומדים ביעדים שהצבנו ואני מאמין כי נסיים את השנה עם כ-4 מיליון תיירים - שיא של כל הזמנים".

עוד מוסיף לוין כי "השבוע גם התבשרנו כי ירושלים עומדת בראש רשימת הערים הצומחות בתיירות, עם עלייה של כמעט 40% במספר המבקרים בה. גם זה כתוצאה ישירה של פעולות השיווק שלנו. אנו ממשיכים להוכיח כי באמצעות עבודה קשה ושיווק מאומץ ניתן להפוך את ישראל ליעד תיירותי אטרקטיבי המשמש מנוף כלכלי אדיר למדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker