השלב הבא בשיפוץ נתב"ג יחל מחר: תושבי דרום חולון ומערב ראשל"צ יסבלו מרעש

רש"ת: חברות התעופה טסות בהתאם לתוכניות הנחיתה שנקבעו להן מראש וזאת על מנת למזער את הרעש שנגרם לתושבי הסביבה

זוהר בלומנקרנץ

שורה של ישובים תושפע משלב הביניים החדש - מספר 2 (מתוך 4 שלבי ביניים) שיחל מחר (ד') כחלק מהשלב השני הכולל של פרוייקט שידרוג המסלולים בנתב"ג: דרום חולון, מערב ראשון לציון, משמר השבעה, בני עטרות ושוהם - כך נודע ל-TheMarker.

בשלב הביניים מספר 1 מתאריך ה-2.6- עד היום (ג') התבצעו המראות המטוסים ממסלול 26 והנחיתות על מסלול 12 או 26. בשלב ביינים מספר 2 שיחל מחר ויימשך עד ה-13.7 ישמש המסלול ששופץ בחלק א' של הפרוייקט (8-26) להמראות ונחיתות ביום (מסלול 26) ואילו מסלול 8 להמראות ונחיתות בלילה.

בשלב הביניים מספר 3 - בחודש אוגוסט - שיא עונת הטיסות של הקיץ, יפעל נתב"ג במתכונת מלאה של שני מסלולים - מסלול 12-30 אשר צריך לעבור שיפוץ כחלק משלב ב' של הפרויקט ומסלול 8-26 אשר שופץ בשלב א' של הפרויקט בשלב 4.

החל מתחילת חודש ספטמבר ייסגר מסלול 12-30 למשך שנתיים לצורך שיפוצו, כל ההמראות והנחיתות יתבצעו על מסלול 26 ביום ואילו כל ההמראות והנחיתות יתבצעו על מסלול 8 בלילה.

כפי שנחשף אתמול ב-TheMarker, פנה ראש מועצת שוהם, גיל ליבנה, למנהלי רשות התעופה האזרחית (רת"א) ורשות שדות התעופה (רש"ת), בבקשה להנחות את גורמי הפיקוח וחברות התעופה להקפיד ולבצע על מסלול 26 "נחיתות מכשירים" ולהימנע מחציית שמי השכונות בשוהם, שלא לצורך; זאת על רקע השינוי במתכונת הפעלת נתב"ג עם המעבר לשלב ב' של פרויקט שיפוץ המסלולים מתחילת החודש.

במכתב למנהל רת"א, גיורא רום ולמנכ"ל רש"ת, קובי מור, הדגיש ליבנה, כי פנייתו נדרשת "לנוכח המציאות לפיה מטוסים מחברות תעופה שונות נוהגים לקצר את ההקפה ותוךכך עוברים בגובעה נמוך מעל שכונות המגורים של שוהם, תוך גרימת רעש והרתעה של תושבים רבים מהסיכון הנחזה עקב כך".

ראש מועצת שוהם, החבר בפורום ראשי רשויות מקומיות סובבות נתב"ג, המשיך ואמר, כי "צפויות לנו שנתיים לא קלות עד לגמר עבודות השיפוץ במסלולים, כך שהקפדה על תוואי ההקפה מעבר לשוהם ולא מעליה, עשויה למזער את מטרשי הרעש וחששות התושבים".

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה, כי "רש"ת מבצעת בדיקות ניטור באופן שותף על מנת לוודא כי חברות התעופה טסות בהתאם לתוכניות הנחיתה שנקבעו להן מראש וזאת על מנת למזער את הרעש שנגרם לתושבי ישובי הסביבה. רש"ת תטפל במקרים של חריגה באמצעים העומדים לרשותה. בכל מקרה, כאמור, רש"ת עושה כל שביכולתה למזער את הרעש  ואת הפגיעה באיכות החיים של התושבים".תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker