מנהלי חברות תעופה בנתב"ג: מחסור באנשי ביטחון יחריף הפגיעה בתנועת הנוסעים בשיא עונת הקיץ

מחר ייפגשו עם מנהל חטיבת הביטחון החדש; רש"ת: עפ"י התכנון המוקדם התנועה תנוהל כסדרה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנהלי חברות תעופה מתלוננים על מחסור באנשי ביטחון בנתב"ג ומתריעים מפני עיכובים בזמן שיא תנועת הנוסעים בקיץ; ל-TheMArker נודע כי העניין נדון בפורום פנימי של נציגי חברות התעופה בנתב"ג ויעלה במפגש שייערך מחר (ג') בין מנהלי חברות התעופה לבין מנהל חטיבת הביטחון החדש ברשות שדות התעופה (רש"ת) זוהר גפן.

"המחסור באנשי ביטחון מורגש באולם היוצאים לחו"ל ובעיקר באזור בדיקת כבודת היד של הנוסעים, בצד האווירי של הטרמינל", אמר ל-TheMArker מנהל חברת תעופה בנתב"ג אשר
ביקש שלא להיחשף.

לדבריו, "המחסור מורגש במיוחד במשמרות אשר התשלום עליהם הוא גבוה יותר, כמו לדוגמא בשעות הלילה ובסופי שבוע. מישהו כנראה מנסה לחסוך בהוצאות על חשבון טיב השירות לנוסעים בחברות התעופה".

המנהל המשיך ואמר כי "מצוקת המחסור באנשי ביטחון גורמת לעיכובים בזמני סגירת הטיסות ואף נדונה בפורום פנימי של נציגי חברות התעופה בנתב"ג".

הוא המשיך והביע חשש מפני "החרפת הפגיעה בציבור הנוסעים בתקופת שיא עונת הנסיעות בקיץ, שתחל בעוד פחות מחודש ימים" ואמר כי "המנהלים יידרשו ממנהל חטיבת הביטחון החדש ברש"ת לנקוט בצעדים על מנת להתמודד עם הבעיה בנושא".

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה כי "כמדי שנה נעשות כל ההכנות לקראת עונת הקיץ ובכלל זה הצבת כח האדם הנדרש ביחידות התפעוליות בנתב"ג. עפ"י התכנון המוקדם
וצפי מספר הנוסעים תתנהל התנועה בנתב"ג כסדרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker