אי אמון בישראל: ארגון חברות התעופה הבינלאומי יחקור את זיהום הדלק

חברות תעופה זרות המשיכו להביא דלק במטוסיהן, גם לאחר ששר התחבורה ישראל כץ הכריז כי הבדיקות הוכיחו שהדלק בנתב"ג נקי

זוהר בלומנקרנץ

ענף התעופה הבינלאומי מביע אי אמון בחקירת ישראל את זיהום הדלק הסילוני בנתב"ג. ל-TheMarker נודע היום (א'), כי צוות מיוחד של הארגון הבינלאומי של חברות התעופה, יאט"א, יבוא ארצה כדי לקיים חקירת עצמאית בנסיון לברר מה גרם לזיהום הדלק הסילוני בחודש שעבר בנתב"ג.

הצוות אשר יכלול מומחי דלק של ארגון התעופה הבינ"ל, יגיע ב-20 ליוני, זאת על רקע המשך אי הוודאות לגבי מקור זיהום הדלק הסילוני, אשר גרם לעצירת המראות המטוסים מנתב"ג ושיבש שבוע ימים ויותר את התעבורה האווירית הבינלאומית לישראל וממנה.

ועדת הבדיקה של משרד התשתיות, אשר פירסמה מסקנות ביניים בשבוע שעבר, לא הצליחה לקבוע עדיין את מקור הזיהום. צוות המומחים של ארגון התעופה הבינ"ל ייפגש בין היתר עם אנשי משרד התשתיות, חברת הדלק פז ותש"ן.

אין זו הפעם הראשונה שענף התעופה הבינלאומי מביע ספקות לגבי תוצאות הבדיקה של הדלק המזוהם אשר מבוצעות על ידי ישראל. חברות תעופה זרות המשיכו להביא דלק במטוסיהן, גם לאחר ששר התחבורה ישראל כץ, הכריז בזמנו כי הבדיקות הוכיחו שהדלק המסופק בנתב"ג נמצא נקי ותקין. בסיומו של משבר הדלק אף הגיע מומחה דלק של יאט"א במיוחד מכנס בסינגפור לישראל, כדי להתרשם באופן בלתי תלוי ולערוך בדיקה עצמאית משלו לגבי טיב הדלק בנתב"ג.

מסניף יאט"א ישראל סירבו להגיב בנושא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker