רשות שדות התעופה תוקפת את אל על: "משבשת את הפעילות בנתב"ג, מאשימה אותנו בכשלונות שלה"

בהודעה חריגה בחומרתה תוקפת הרשות שמפעילה את נתב"ג את חברת התעופה ■ בכיר ברש"ת: "אל על מאשימה אותנו באיחורים בטיסותיה. אולי אנחנו אשמים גם בביטולי הטיסות, במכירות היתר ובתקלות הטכניות" ■ אל על: ״לא היה ולא נברא״

מטוס של אל על בנמל התעופה בן גוריון
מטוס של אל על בנמל התעופה בן גוריוןצילום: יוחאי מוסי

לאחר יום שכלל עיכובים רבים בטיסות יוצאות ונכנסות של אל על , נראה שחברת התעופה פותחת כעת חזית חדשה מול רשות שדות התעופה (רש"ת). לפי בכיר ברש"ת, אל על מפנה אצבע מאשימה אל עבר רשות שדות התעופה בעקבות העיכובים בטיסות שלה, ועושה זאת דרך התקשורת.

בעקבות זאת, יצאה הערב (ה') רשות שדות התעופה בהודעה חריגה בחומרתה נגד אל על: "נדהמנו לשמוע הערב שהכישלונות החוזרים ונשנים במהלך השנים האחרונות של חברת התעופה אל על בדירוגה הנמוך, בדיוק המבצעי והקשיים באיוש צוותי טיסות בחברת אל על מאז שעות הבוקר, יוחסו לנמל התעופה בן גוריון. לאורך השנה האחרונה פגעו שיבושי חברת אל על, הן בדיוק המבצעי של החברה, והן בדיוק המבצעי של נמל התעופה בן גוריון - נמל הבית ממנו יוצאות טיסות החברה".

עוד נכתב בהודעה: "רשות שדות התעופה רואה בחומרה את הפגיעה בציבור הנוסעים של חברת אל על אשר משבשת את הפעילות המבצעית של השדה וגורמת להוצאות מיותרות לרש"ת. מיותר לציין כי כל מאות הטיסות של למעלה ממאה ועשרים חברות שפועלות בנתב"ג יצאות בזמן".

הבכיר ברש"ת טען בשיחה עם TheMarker, כי ברשות מופתעים מאוד שאל על בחרה לנקוט בגישה זו. לדבריו, "אין גבול, אולי אנחנו אשמים גם בביטולי הטיסות, במכירת יתר הכרטיסים ובתקלות הטכניות".

מי שעלולה לשלם מחיר על המלחמה הזו היא דווקא אל על. זאת, מאחר שנתב"ג הוא נמל הבסיס (האב) שלה ושבו היא זוכה ליחס מועדף וברור מאחר שהיא חברת התעופה הישראלית הגדולה ביותר שפועלת בו.

אל על מסרה בתגובה: ״מעולם לא האשמנו איש. לא היה ולא נברא״.

הטיסות עדיין מתעכבות

לצד זאת, העיכובים הרבים שנרשמים בטיסות אל על מהבוקר עדיין נמשכים. טיסה של החברה מרומא שהיתה אמורה לנחות ב-16:05, צפויה להגיע לארץ רק ב-00:40, ואילו טיסה מפריז תנחת ב-01:00 במקום ב-20:05. טיסה נוספת מפריז תגיע גם היא באיחור יחד עם טיסות נוספות מפראג, טביליסי ורומא.

גם בגזרת ההמראות העיכובים רבים. הטיסה שהיתה אמורה לצאת לפראג ב-17:55, נדחתה ל-21:00, הטיסה להונג קונג נדחתה בשעתיים, והטיסה למיאמי נדחתה בארבע שעות. עיכובים נוספים נרשמים גם בטיסות שצפויות לצאת לבודפשט וטביליסי.

בתגובה לעיכובים בטיסות בשעות הצהריים מסרה החברה: "בשל סיבות מבצעיות חלים היום עיכובים במספר טיסות אל על. החברה עושה כל שביכולתה להוציא את הטיסות בהקדם האפשרי. אנו מתנצלים מאוד על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו. חברת אל על מבקשת להבהיר, כי הפרסומים בחלק מכלי התקשורת לפיהם העיכובים בטיסות אל על מקורן ביחסי עבודה בחברה, משוללי כל יסוד ואין להם אחיזה במציאות. הנהלת אל על מביעה הערכה ומודה לצוותי האוויר ובראשם לטייסי אל אל ולצוותי הקרקע על התגייסותם המלאה להוצאת הטיסות לדרכן לאלתר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker