יו"ר ועד עובדי רש"ת: יהיו עיכובים בתעבורה האווירית מנתב"ג אם יופעל רק מסלול אחד

רש"ת: הגענו להסכמה עם פקחי הטיסה על מודל תפעול בטיחותי

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

החרפה בעימות בין ההנהלה לפקחי הטיסה: עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת) מזהיר מפני שיבושים בתעבורה האווירית בנתב"ג, אם לא יתקבלו דרישות פקחי הטיסה לשפר את תנאי בטיחות הטיסה עם הפעלתו של המסלול החדש 08-26 - ששופץ כמסלול יחיד, כחלק מהמעבר לשלב ב' של שידרוג המסלולים.

יו"ר ועד עובדי רש"ת, פנחס עידן, אמר כי "במידה ונשאר עם מסלול טיסה אחד לא תהיה לנו ברירה, נאלץ לעבוד 'לפי הספר'; מרווחי הטיסה יגדלו ויתכנו עיכובים משמעותיים בנתב"ג, במהלך אותה תקופה".

ברשות שדות התעופה (רש"ת) אמרו היום (ב') בתגובה לדבריו, כי "הנהלת רש"ת במשותף עם ועד אגודת פקחי הטיסה, הגיעה להסכמה שהמרווחים בין המטוסים הממריאים והמרווחים בין המטוסים הנוחתים יהיו בהתאמה למודל ההפעלה - כל זאת תוך עמידה בכלל הבטיחות. שני הצדדים מחוייבים לבטיחות ולסטנדרטים הגבוהים של התפעול המבצעי".

אתמול נפגשו נציגי פקחי הטיסה בראשותו של יו"ר אגודת פקחי הטיסה, עמרי אבני עם מנהלי רש"ת וביקשו להמשיך את הפעלתו של נתב"ג במתכונת של שני מסלולים בלא הפסקה מעתה ועד סוף אוגוסט, כך שלא ייסגר המסלול שצריך להתחיל בשיפוצו (12-30) ב-15 ביוני כמתוכנן וייפתח המסלול החדש אשר שודרג (08-26).

בתום הפגישה אמרו ל-TheMarker כי נציגי רש"ת היו קשובים לטענות והבטיחו כי יעשו נסיונות למצא פתרונות לסיטואציה שנוצרה.

בפגישה עם מנכ"ל רשות שדות התעופה (רש"ת), קובי מור וסמנכ"ל המבצעים של רש"ת, אודי בר עוז, מנו פקחי הטיסה שורה ארוכה של בעיות בנושאי התשתית התעבורתית וההדרכה אשר עלולים לסכן את בטיחות הטיסה בשמי נתב"ג עם המעבר לתפעול נתב"ג על המסלול החדש (08-26) ששופץ. כיום פועל בנתב"ג מסלול אחר, 12-30, אשר ייסגר לצורך שיפוצים עם פתיחתו של המסלול החדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker