מינויים חדשים ברשות שדות התעופה: זוהר גפן נכנס לתפקיד מנהל חטיבת הביטחון

שמוליק זכאי התמנה לסמנכ"ל מסופי גבול יבשתיים ושדות תעופה פנים ארציים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חילופי מנהלים ברשות שדות התעופה (רש"ת): זוהר גפן נכנס לתפקיד מנהל חטיבת הביטחון, בטקס שהתקיים היום (ה) בנתב"ג. גפן החליף את תא"ל (מיל.) שמואל זכאי, שמונה לסמנכ"ל שדות התעופה הפנים ארציים ומסופי הגבול.

גפן, בן 46, נשוי ואב לארבעה, החל את דרכו בנתב"ג, לפני כ-26 שנים כבודק מן השורה. הוא התפתח וצמח במשך השנים בארגון, תוך מילוי שורה ארוכה של תפקידים. בעשר השנים האחרונות עמד בראש אגף הבודקים וזכה להערכה רבה גם מצד גורמי הביטחון מחוץ לרש"ת.

גפן החליף את תא"ל (מיל.) שמואל זכאי, 48 נשוי ואב לשני ילדים, ששרת בין השאר כמח"ט גולני ומפקד אוגדת עזה. הוא כיהן בתפקיד מנהל חטיבת הביטחון ברש"ת, במשך שש השנים האחרונות והצעיד את החטיבה להישגים רבים, ביניהם טיפוח קשרי החוץ בתחומים הביטחוניים עם נמלי תעופה אחרים בעולם והפיכתו של נתב"ג למודל לחיקוי בתחום הביטחוני.

את תפקיד סמנכ"ל מסופי גבול יבשתיים ושדות תעופה פנים ארציים, אייש בשנים האחרונות באופן זמני כממלא מקום, יורם שפירא אשר מכהן גם בתפקיד סמנכ"ל מסחר של רש"ת.

יו"ר מועצת המנהלים של רש"ת, עובדיה עלי, אמר, כי "הביטחון והבטיחות הם יעד אסטרטגי של מועצת הרשות וכי בנושא זה אין פשרות. יחד עם זאת צריך למצוא את האיזון, ואין סתירה בין השתיים להקפיד על כבודו של האדם".

עלי הודה בטקס, שבו נכחו גם אנשי משטרה ושרות הביטחון הכללי לעובדי הרשות על התנהלותם ותפקודם בפרשיית הדלק המזוהם ונחיתת החרום של מטוס אל על.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker