סגירת סניף אל על בחיפה: נציגות העובדים מבקשת להכריז על סכסוך עבודה

בנציגות פנו היום להסתדרות בעקבות כוונת ההנהלה לסגור את סניף אל על בחיפה, המעסיק 30 עובדים; אל על: לעובדים הוצע לעבור ולעבוד בת"א

זוהר בלומנקרנץ

נציגות עובדי אל על פנתה היום (ג') להסתדרות בבקשה להכריז על סכסוך עבודה, עקב כוונת ההנהלה לסגור את סניף החברה בחיפה בו מועסקים 30 עובדים. יו"ר נציגות העובדים יוסי לוי דורש ממהנהלה לחזור בה מהחלטתה, ופנה לראש עיריית חיפה יונה יהב וביקש תמיכתו במאבק העובדים.

"אנו רואים בהתנהלות החברה הפרה בוטה של הוראות ההסכם הקיבוצי, ובטרם נקיטת צעדים אירגוניים או משפטיים מצאנו לנכון להתריע לפני הסלמת המצב", כתב לוי לסמנכ"ל משאבי האנוש באל על, ראובן וירובניק.

לדברי יו"ר נציגות עובדי אל על, בנובמבר 2008 נחתם הסכם קיבוצי באל על המאריך את תוקפם של ההסכמים הקיבוציים עד לסוף שנת 2012. "ההנהלה בחרה לפעול בדרך שאינה מקובלת עלינו, תוך שהיא משתמשת בתירוץ המוכר 'צריך לחסוך'. ראוי כי לפני שההנהלה מבקשת לצמצם עלויות על גבם של עובדים מסורים תבחן את מקורותיה הנוספים - ויש רבים כאלה, רבים מדי. ודי לחכימא ברמיזה", אמר לוי, כשהוא מכוון למשכורותיהם ולבונוסים של מנהלי החברה.

לדבריו, "נציגות העובדים לא היתה שותפה למהלך זה, ולא קוים מולנו שום מו"מ בעניין. איננו יכולים לתת ידנו למהלך שפוגע בקבוצת עובדים פגיעה כל כך משמעותית. תפקידה של נציגות העובדים הוא לדאוג לבטחונם התעסוקתי של העובדים, ואנו לא נהסס לנקוט בכל האמצעים הנדרשים בכדי להבטיח זאת".

מחר בשעות הצהריים (ד') אמורה להתקיים פגישה בין נציגות העובדים וההסתדרות לבין הנהלת החברה. לדבריו של לוי, בסיום הפגישה תקיים נציגות העובדים התייעצות באשר להמשך הצעדים".

מחברת אל על נמסר בתגובה: "הודעה נמסרה אישית לעובדים, במקביל לשיחות עם נציגות העובדים; מתוך הערכה, הוצעו חלופות בתוך החברה לכל אחד ואחד מהם. פעילות קידום המכירות בצפון הארץ תמשיך להתנהל כסדרה מהסניף המרכזי של החברה בת"א".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker