האם בקרוב נראה טיסות ישירות מהפליפינים לישראל?

חברת התעופה הפיליפינית שוקלת להפעיל שלוש טיסות שבועיות בין ישראל להפליפינים שיעברו מעל שמי סעודיה ■ ראש הממשלה שוחח עם הנשיא הפליפיני, שמבקר בארץ, על העניין

שר התיירות יריב לוין ומקבילו הפליפיני רמון חמיניס
שר התיירות יריב לוין ומקבילו הפליפיני רמון חמיניס

למרות ביקורו השנוי במחלוקת של נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, בישראל - במשרד התיירות זיהו את הפוטנציאל הגלום בקשרי תיירות בין המדינות, וביומיים האחרונים משווק משרד התיירות קמפיין ייעודי בפיליפינים למשיכת תיירים לביקור בישראל.

הקמפיין החדש, שמצטרף לקמפיין הרחב של tel aviv-jerusalem לשיווק שתי הערים,  בפיליפינים בלבד נאמד ב-300 אלף שקל, במסגרתו עלה אתר אינטרנט ייעודי לשיווק חבילות לישראל.

במשרד התיירות מציינים כי מתחילת השנה ביקרו יותר מ-10,000 תיירים מהפיליפינים, וכי באוגוסט 2018 חל גידול של כ-63% במספר המבקרים לעומת אוגוסט 2017.

במשרד מנסים גם לקדם את הגעתה של חברת התעופה הפיליפינית פיליפין איירליינס לישראל ופתיחת טיסות ישירות בין המדינות. במסגרת דיוני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם דוטרטה, נידונו גם אפשרויות קידום הטיסות בין המדינות.

במארס אמר שר התיירות, יריב לוין, כי לאחר האישור שקיבלה אייר אינדיה לטוס מעל שמי סעודיה, יש חברות נוספות המעוניינות לטוס במסלול דומה, והחברה הפיליפינית היא אחת מהן. לוין אף ביקר בפיליפינים ב-2015 בכדי להתחיל לקדם את פתיחת הקו בין ישראל לפיליפינים, ועל פי הערכות כעת כל שנותר הוא אישור סעודיה לאפשר לחברה נוספת לטוס מעליה לישראל ובחזרה.

אם יתקבל אישור הטיסה, החברה הפיליפינית צפויה להפעיל לפחות שלוש טיסות בשבוע כדי ליהנות ממענק חד-פעמי של משרד התיירות בסך 250 אלף דולר עבור כל טיסה שבועית ועד 750 אלף דולר לשלוש טיסות.

הנוסעים הישראלים ייהנו גם כן מפתיחת קו תעופה חדש למנילה בפיליפינים מאחר שעד כה אפשרויות הטיסה מישראל לפיליפינים דורשות חניות ביניים בבנגקוק או הונג קונג ומסלול מקוצר צפוי להוריד את המחירים ולהגדיל את תחרות הטיסות למזרח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker