השדרוג בנתב"ג: שיקום המסלולים והקמת מסלולי ההסעה יחלו ביוני

בתום שנה של עבודות יפעלו לראשונה בנתב"ג שני מסלולים לפרק זמן מוגבל של שיא עונת הקיץ; העבודות צפויות להימשך עד ספטמבר 2013

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

רשות שדות התעופה (רש"ת) תעבור בתחילת יוני לשלב ב' של שדרוג המסלולים והתשתיות בנתב"ג, אשר יכלול עבודות על המסלול השני (12-30), עבודות הארכה ושיקום על מסלול נוסף (מסלול 03-21) וביצוע מסלולי הסעה. הודעה על כך הופצה בסוף השבוע ליישובי הסביבה בעלונים ומודעות בעיתונות המקומית.

במהלך עונת השיא, באמצע חודש יולי ובמהלך חודש אוגוסט, יפעלו בנתב"ג שני המסלולים - מסלול 12-30 ומסלול 08-26.

פרויקט שידרוג המסלולים בנתב"ג, בהיקף של 853 מיליון שקל, החל ביוני 2010. במהלך תקופה זו בוצעו עבודות שיפוצו של מסלול אחד (08-26), אשר ישמש לאחר ספטמבר השנה כמסלול יחיד בנתב"ג עד השלמת עבודות השידרוג של שני המסלולים האחרים. העבודות עתה צפויות להימשך עד השלמת הפרויקט, בספטמבר 2013.

עם סיום הפרוייקט יפעל נתב"ג במתכונת בה יבוצעו הנחיתות ממסלול אחד, וההמראות ממסלול שני - בניגוד למצב כיום, בו ההמראות והנחיתות בוצעו על אותו המסלול והיוו סכנה לבטיחות הטיסה.

"במהלך הפרויקט נוקטת רש"ת בכל האמצעים המתחייבים לשמירה קפדנית על בטיחות הטיסה", נמסר מרשות שדות התעופה. "במהלך הפרויקט צוייד מגדל הפיקוח הנוכחי בטכנולוגיות חדשות במטרה לשפר את הבטיחות, עד להקמתו של מגדל הפיקוח החדש".

"במגדל הפיקוח הותקנה התשתית למערכת ה-ASMGCS - מערכת לבקרה על תנועת המטוסים באזור המסלולים, וכן הוכנה תשתית לקליטת מערכת לתיאום מידע מבצעי באמצעים אלקטרוניים לכל עמדות הפיקוח והבקרה (מערכת סטריפים אלקטרוניים)", נמסר עוד מרש"ת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker