חטיבה חדשה באיגוד לשכות המסחר - חברות האטרקציות התיירותיות, הנופש והפנאי

החטיבה תקדם את האינטרסים של חברות האטרקציות מול הרגולטורים ומול הציבור ■ האיגוד: "מגזר חשוב בכלכלת ישראל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה ורעייתו ברפטינג בצפון
ראש הממשלה ורעייתו ברפטינג בצפוןצילום: אבי אוחיון / לע"מ

חטיבה ענפית חדשה, המאגדת חברות העוסקות בשירותי אטרקציות תיירותיות ומתקני נופש ופנאי, הוקמה באחרונה באיגוד לשכות המסחר. על פי האיגוד, מטרתה לייצג את הענף ולקדם את צרכיו באופן מסודר מול הרגולטורים, מול ענפי מגזר התיירות השונים ובפני הציבור. החטיבה צפויה לאגד מספר רב של אטרקציות תיירותיות.

באיגוד מסבירים כי הם רואים את חברות האטרקציות התיירותיות כחלק בלתי נפרד מתיירות החוץ והפנים של ישראל. ענף זה כולל לדבריהם מאות בתי עסק ומתקנים בכל רחבי הארץ, ומעסיק אלפי עובדים בכל הדרגים.

רווי רז, יו"ר צוק מנרה, חברת הוועד המייסד של החטיבה החדשה, מסבירה כי "בשנים האחרונות התפתח בישראל ענף של מאות אטרקציות תיירותיות, המשמשות כמנוע צמיחה לתיירות הפנים והחוץ. אטרקציות אלה מהוות כלי משלים ואף הכרחי לתחום המלונאות. הענף תורם רבות לפיתוח הכלכלי, לתוצר, לתעסוקה במרכז ובפריפריה, וכן לקידום ערכי החינוך, התרבות, הספורט ואהבת הארץ.

סמנכ"ל חטיבות ענפיות, חיים עוזצילום: ליאת מנדל

עד כה תרומת הענף, על אף מרכזיות חשיבותו, לא באה לידי ביטוי בסדרי העדיפות התיירותיים והלאומיים ובתקציב משרד התיירות. אי לכך, שמנו לעצמנו למטרה להציב את הענף במוקד סדר היום - הן של משרד התיירות והן של משרדים בעלי נגיעה לעניין כמו משרדי הכלכלה, החינוך, התרבות והספורט והאוצר. אנו קוראים להשוואת התנאים של ענף האטרקציות לאלו של ענף המלונאות, ולהגדרת תחום האטרקציות התיירותיות כענף כלכלי הראוי לקידום ולהטבות ממשלתיות".

סמנכ"ל חטיבות ענפיות באיגוד לשכות המסחר, חיים עוז, ברך על הקמת החטיבה החדשה וציין כי "מדובר בסקטור מתפתח וחשוב בכלכלת ישראל. אנו שמחים על יוזמת ההתארגנות ועל האפשרות לייצגו נאמנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker