נשיא ענקית המלונות מריוט נפגש עם ברקת: הביע את נכונותו לכניסה עסקית לירושלים

סגנית נשיא הרשת סיירה בעיר ובחנה מספר אתרים בעלי פוטנציאל מלונאי

עירית רוזנבלום

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, נפגש בשבוע שעבר (ה') עם נשיא ענקית המלונות מריוט ביל מריוט, מנכ"ל מריוט ארנה סורנסון וסגנית הנשיא לתקשורת בינלאומית, קתלין מתיוס. ברקת הציג בפניהם את חזונו להבאת 10 מיליון תיירים בשנה לירושלים תוך כעשור, וכן את הרפורמות שעורכת עיריית ירושלים לבניית השוק בבירה ושילובו בתחום התרבות. כמו כן הציג ברקת את נתוני העלייה המרשימים בביקוש להגיע לירושלים ואת הגידול בתפוסת החדרים בעיר.

נשיא מריוט וצוותו הביעו את נכונותם לבחון כניסה עסקית לירושלים, וציינו כי הדבר ישרת את האסטרטגיה של רשת המלונות. מודל הפעולה של רשת מריוט מבוסס על שיתוף פעולה מקומי, במסגרתו הרשת מספקת את שמה, את מערכת ההזמנות שלה ומנהלת את המלון בעבור הבעלים המקומיים, תוך חלוקת רווחים.

הקשר בין העיר ירושלים לרשת מריוט התקיים בהמשך להשתתפותה של קתלין מתיוס בוועידת ירושלים הבינלאומית לתיירות שהתקיימה במרס 2011. עם סיום הועידה נערך לסגנית הנשיא סיור בעיר, ביוזמת מנהלת התיירות ברשות לפיתוח ירושלים, אילנית מלכיאור. במסגרת הסיור בחנו השתיים מספר אתרים בעלי פוטנציאל מלונאי בעיר. מפגש זה הניב את הבסיס להמשך שיתוף פעולה ולמפגש בין ברקת למריוט.

לקראת הפגישה הפיקו בתיירות בהרל"י (הרשות לפיתוח ירושלים) חוברת מידע אודות התמריצים שהעיר מעניקה ליזמים המעוניינים לבנות בתי מלון בעיר. החוברת כוללת גם מיפוי שטחים פוטנציאליים לבניית מלונות. פעילות זו היא חלק מתפיסה עסקית של ליווי היזם (One Stop Shop) - הרשות לפיתוח ירושלים תהיה הגורם המקשר בין מריוט לעיריית ירושלים, ותערוך בדיקה אודות שותפים אפשריים לכניסת מריוט לבירה.

צילום: מזרחי ליאור

ברקת מתכוון להגדיל את התיירות בבירה במטרה להזניק את כלכלת העיר ולייצר מקומות תעסוקה רבים. לדברי ברקת, "עיריית ירושלים משקיעה משאבים ומאמצים רבים לפתיחת אוצרותיה לתושבי העולם כולו ולשיווקה ברחבי תבל, על מנת שהתיירים יוכלו ליהנות מהשילוב המיוחד בין היסטוריה יוצאת דופן ומרגשת לצד קידמה וחיי תרבות תוססים שיש לעיר להציע".

רק לאחרונה קטפה ירושלים את תואר העיר הטובה ביותר לטיולים ולפנאי במזרח התיכון ואפריקה. ירושלים דורגה במקום הראשון בסקר שנתי של מגזין התיירות האמריקאי היוקרתי Travel+ Leisure עבור הערים הטובות ביותר באזור.

כמו כן, נבחרה ירושלים כאחד מ-25 היעדים הנחשקים ביותר בעולם לשנת 2011. התואר התקבל במסגרת סקר שהתקיים באתר האינטרנט הפופולארי "טריפ אדוויזר", בו מתוך 337 יעדים תיירותיים בעולם, הגיעה ירושלים למקום ה-13.

צילום: אפלבאום תומר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker