טבריה תזכה במענקים למלונאות ולאטרקציות

כמו כן, יופעלו שתי קרנות מימון להרחבת מונות קיימים ולשדרוג ותיקים

עירית רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עירית רוזנבלום

טבריה תזכה במענקים מוגדלים בתחום המלונאות והאטרקציות בעיר ובשתי קרנות מימון להרחבת מלונות קיימים ולשידרוגם של מלונות ותיקים. כך עלה במפגש שיזמה התאחדות המלונות טבריה עם שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב ומנהלי המלונות בעיר לרגל יום העצמאות.

בתחילת המפגש, שנערך במלון הסקוטי בנוכחותם של עשרות מלונאים, מנכ"לים תיירנים ונבחרי ציבור, הדגיש ראש עיריית טבריה, זוהר עובד, את העובדה שביחס לערי תיירות אחרות, רשמה טבריה עלייה משמעותית ביותר במספר הלינות בשנתיים האחרונות וכי מגמה חיובית זו נמשכת. "טבריה הינה עיר תיירות מובהקת עם עבר היסטורי מפואר ואנו בעירייה פועלים רבות על מנת למתג אותה ככזו", אמר עובד והוסיף כי "בקרוב יגיעו לסיומם שלושה עשורים בהם לא נבנה מלון חדש בעיר כאשר מלון יוקרתי יוקם בקרוב בכניסה הצפונית לעיר". הכוונה למלון סויטות של אלביט הדמיה של מוטי זיסר, שמעורר התנגדויות בגלל ייבוש הכנרת הכרוך בו.

ממוצע גילאי המלונות בטבריה עומד על 40-35 שנה וישנם גם בני 80 שנה. בטבריה כ-31 מלונות עם כ-4,500 חדרים, בהם לנו בשנת 2010 כ-1,729,000 תיירים, גידול של 30% לעומת 2009, מתוכם 771 אלף תיירים ו-956 אלף ישראלים. סך הכל גידול של 13.2% לעומת 2009.

ברבעון הראשון של 2011 נרשמו כ-360 אלף לינות בעיר, מתוכם 225 אלף לינות תיירים - גידול של 33% לעומת שנת 2010, ו-134 אלף לינות ישראליים, סך הכל גידול של 9% לעומת רבעון ראשון של שנת 2010.

המלון הסקוטי בטבריה - אחרי השיפוץצילום: תצלום: גל פלוטניקוב

לדברי יו"ר התאחדות המלונות טבריה, אבי זנדברג, תנועת התיירות שקפצה מדרגה בשנים האחרונות אינה מקרית. היו מספר החלטות דרמטיות שהובילו אליה, בהן ביטול הויזות לרוסיה ולאוקראינה, מדיניות פתיחת השמיים והגדלה משמעותית של תקציב השיווק של משרד התיירות.

מלונות העיר מעסיקים ישירות כ-2,000 עובדים. מעגל התעסוקה העיקרי באזור נשען על התיירות וענפי הסמך. לדבריו, אין ספק שהמלונאות בטבריה יכולה לתת מענה ל-1,500 חדרי מלון נוספים בטווח קצר ביותר וציין שרק בשנה האחרונה חזרו למצבת החדרים כ- 8% מסך החדרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker