בעקבות חג הפסח: רש"ת מדווחת על עלייה של 8.53% במספר הנוסעים במהלך חודש אפריל

מספר הנוסעים הרב ביותר מנתב"ג נחת בשדה התעופה שארל דה גול בפאריס; מבין המדינות - ארה"ב היא הפופולרית ביותר

זוהר בלומנקרנץ

חברות התעופה הישראליות הטיסו כ-414.2 אלף נוסעים באפריל השנה - גידול של 8.53% לעומת אפריל אשתקד, כך עולה מדו"ח שפרסמה היום (ד) רשות שדות התעופה (רש"ת).

נתוני הדו"ח החדש, עליו חתום מנהל נתב"ג שמואל קנדל, מלמדים כי מספר הנוסעים בחברות התעופה הישראליות היווה 39.5% מכלל הנוסעים בתעופה הבינלאומית במהלך חודש אפריל בנתב"ג. תנועת הנוסעים הבינלאומית במהלך החודש הגיעה למיליון נוסעים - עלייה של 18.3% לעומת 2010. ניתן לשייך עלייה זו לעובדה שבשנת 2010 חל חג הפסח בחודש מארס, לעומת אפריל השנה.

תנועת המטוסים הבינלאומית עמדה על 7,591 נוסעים במהלך חודש אפריל - גידול של 14.23% לעומת אפריל אשתקד.

מבין חברות התעופה המובילות שפעלו במהלך החודש בנתב"ג נרשמה העלייה הגבוהה ביותר בפעילותן של החברות אייר מאלטה, ארקיע, איגיין אייר ואיירוסוויט, ביחס לאפריל 2010.

היעד העיקרי להמראות ונחיתות במהלך אפריל מנתב"ג היה שדה התעופה שארל דה גול בפריס, אליו וממנו טסו 70,464 נוסעים - עלייה של 39% בהשוואה לאפריל שעבר. המדינה בעלת נפח הפעילות הגבוהה ביותר מנתב"ג הייתה ארה"ב, עם 125,409 נוסעים, שהיוו 11.89% מכלל הפעילות בנתב"ג.

מבין המדינות המובילות העלייה הגבוהה ביותר לעומת אפריל שעבר נרשמה בתנועת הנוסעים לאוקראינה, יוון ומאלטה.

לעומת זאת, בלטו מספר חברות אשר רשמו ירידה בנתוני תנועת הנוסעים במהלך החודש. חברת טורקיש איירוויס ספגה ירידה של 6.7% לעומת אפריל אשתקד. חברת קונטיננטל איירלינס ספגה גם היא ירידה של 9.5% לעומת אפריל בשנה שעברה; צ'ך איירליינס רשמה גם היא ירידה של 17.6%, ורויאל ג'ורדינאן רשמה ירידה של 9.7% לעומת אפריל בשנה שעברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker