בדרך לנתב"ג: מה היה היעד המועדף על הישראלים ביולי?

2.4 מיליון נוסעים עברו בנתב"ג בטיסות בינלאומיות במהלך יולי ■ רבע מהנוסעים - בטיסות אל על ■ הצפי לאוגוסט: בין 90 ל-100 אלף נוסעים ביממה ■ נמשכת מגמת הירידה בטיסות הפנים ארציות

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נופשים בחוף הים של זקינטוס על רקע המפרץ וסירת מפרש
יוון. היעד המועדף על הישראליםצילום: Nikola Atanasov

אנו נמצאים בימי השיא של עונת התיירות, וברשות שדות התעופה מדווחים על כ-2.4 מיליון נוסעים שעברו בנמל התעופה בן-גוריון (נתב"ג) בטיסות בינלאומיות במהלך יולי - 10.5% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד. מתחילת השנה חל גידול של 13% בתנועת הנוסעים בנתב"ג, בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2017.

המדינה שאליה יצאו הכי הרבה נוסעים היא יוון, ולאיים השונים שבה טסו קרוב ל-9.5% מהנוסעים בנתב"ג. אחריה נמצאת טורקיה כיעד מועדף, עם 9.2% מהנוסעים. טורקיה נדחקה למקום השני, אף שהיא בדרך כלל מובילה את טבלת היעדים כיעד מוצלח לטיסות המשך. קפריסין הוא יעד חופשה שנחלש ביולי בהשוואה לשנה שעברה, עם ירידה של 16% ממספר הנוסעים – 73 אלף נוסעים השנה, לעומת יותר מ-87 אלף נוסעים ביולי הקודם.

מתוך כלל הנוסעים, כ-2.2 מיליון נוסעים עברו בטרמינל 3 וכ-213 אלף נוסעים עברו בטרמינל 1 עם חברות הלואו קוסט. החברות הישראליות – אל על , ישראייר וארקיע, ריכזו 34% מהתנועות בנתב"ג – עלייה של 2.26 לעומת יולי אשתקד. אל על אחראית לרבע מהנוסעים בנתב"ג, אחריה ארקיע עם 4.6% וישראייר עם 4.3% מהנוסעים.

שתי החברות שהגדילו את הפעילות שלהן ביולי בהשוואה לשנה שעברה, הן ריינאיר, שהגדילה את הפעילות ביותר מ-300%, אבל הטיסה רק 46.5 אלף נוסעים בסך הכל; ו-Wizz Air, שהגדילה את שיעורי הטסים ב-40% בהשוואה לנתוני שנה שעברה, והיא עתה החברה הרביעית בגודלה מבחינת תנועות הנוסעים, עם 102 אלף נוסעים.

עם זאת, מגמת הירידה בטיסות פנים ארציות מנתב"ג ניכרת, ובהשוואה ליולי 2017 נרשמת ירידה של יותר מ-6%, עם כ-41 אלף נוסעים בלבד לאילת. מתחילת השנה נרשמה ירידה של 3.8% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

במהלך אוגוסט, ימי העומס צפויים להיות בחמישי וראשון, במהלכם יעברו בין 90 ל-100 אלף נוסעים ביממה, בכ-600 טיסות יומיות. במשרד התחבורה מעריכים כי תנועת הנוסעים בטיסות בינלאומיות תגיע ל-23 מיליון נוסעים במהלך כל 2018.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker