רש"ת החלה בהפעלת מערכת טיסה ממוחשבת באינטרנט

המערכת החדשה תפעל בחודשים הקרובים במתכונת הרצה; עד כה נרשמו למערכת למעלה מ-50% מבעלי רשיונות הטייס הפרטיים

זוהר בלומנקרנץ

רשות שדות התעופה (רש"ת) נכנסת לראשונה לעידן תידרוך טייסים והגשת תוכניות טיסה ממוחשבות באינטרנט. ל-TheMarker נודע כי ברשות החלה בהפעלה ניסיונית של מערכת חדשה בנושא, שתימשך עד לסוף חודש יוני השנה.

מדובר במערכת תידרוך והגשת תוכניות טיסה לטייסים באינטרנט, בשם PSB (Pilot Self Briefing System). התוכנה מאפשרת תידרוך טייסים באופן ממוחשב בתוך המרחב האווירי של תל-אביב, קבלת נתוני תכנון טיסה והכנה והגשה של תוכנית טיסה למשרד מודיעין הטיס. כמו כן מאפשרת המערכת, שהחלה לפעול בשלבי הרצה באמצע חודש אפריל, קבלת נתוני טיסה והצגתם על גבי מפה תעופתית.

על אף ראשוניות המערכת היא גורפת התעניינות רבה, וכבר עושים בה שימוש למעלה מ-50% מבעלי רשיונות הטייס הפרטיים.

הכניסה למערכת לצורך צפייה בנתונים ותיכנון הטיסה אפשרית למעוניינים להגיש באמצעותה תוכנית טיסה. אלה יעברו הדרכה והליך קצר של רישום חד פעמי, הכולל את שם הטייס ומספר רישיונו. רק לאחר בדיקת נתוני הטיס תאושר כניסת משתמש למערכת. תוכניות הטיסה תוגשנה ללא הגבלת זמן לתאריך ההגשה.

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "המערכת נבחנה על ידי קבוצת מדגם של טייסים וחברות תעופה. מודיעין טיס נתב"ג יערוך ימי הדרכה לציבור המשתמשים בתיאום מראש. עד כה לא נרשמו תקלות משמעותיות במערכת, ולאחר הרצתה יבחנו ביצועיה עד להכרזתה כמבצעית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker