מסלול הנחיתה הראשי בנתב"ג חזר לפעילות - לאחר שיפוץ ב-20 מיליון שקל

שיפוץ מסלול הנחיתות המרכזי ארך כ-3 חודשים, בעוד שהתכנון המקורי היה 5 חודשים ■ ברשות שדות התעופה חששו שהשיפוץ החיוני הזה לא יצא אל הפועל בעקבות עתירה שהגישו יישובים מסביב לשדה נגד העבודות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג
נתב"ג צילום: מגד גוזני

מסלול הנחיתה המרכזי של נתב"ג חוזר לפעילות מלאה לקראת שיא עונת הקיץ - כך הודיעה רשות שדות התעופה (רש"ת). ברשות אומרים כי הסתיים שיפוצו של מסלול 12-30 בעלות של 20 מיליון שקל. לפי ההערכות, צפויים לעבור בנתב״ג 5.3 מיליון נוסעים - גידול של 15% לעומת קיץ שעבר.

בחודשים האחרונים עלה חשש כי שיפוץ המסלול לא יתאפשר לאחר שהישובים בארות יצחק ומזור הגישו עתירה נגד התחלת השיפוצים מחשש לפגיעה בחיי היומיום של התושבים. אך בתחילת מאי דחה בית המשפט לעניינים מינהליים בלוד את עתירת היישובים. עם זאת השופט צבי דותן, כתב בפסק הדין כי "רשות שדות התעופה מתבקשת לעשות מאמץ עליון לסיים את כל העבודות לא יאוחר מ-31 ביולי".

ואכן בעקבות פסק הדין שהתקבל, החלה רשות שדות התעופה בעבודות שיפוץ המסלול ובגללן עברו כלל הנחיתות בנתב"ג למסלולים האחרים בשדה התעופה עד לסיום השיפוץ. בתחילה תוכננו השיפוצים למשך זמן של חמישה חודשים אך בהמשך הצליחה רשות שדות התעופה לצמצם את התקופה לשלושה חודשים.

מסלול 12-30 הוא מסלול הנחיתה המרכזי עליו מתבצעת מרבית תנועת המטוסים בנמל התעופה בן גוריון. ולכן על פי רשות שדות התעופה יש לשפצו אחת לעשור. עוד אומרים ברש"ת כי ביצוע העבודות מחויב בחודשי הקיץ, בעקבות משטר הרוחות ועל מנת לצמצם את זמן הסגירה. הפעם האחרונה שמסלול 12-30 עבר שיפוץ הייתה לפני כ-11 שנים, למעט מקטע קטן של המסלול, בו בוצעו עבודות במסגרת שדרוג המסלולים שנעשה בנתב"ג בין 2014-2010, וזאת לצורך הארכת מסלול 21-03.

מרשות שדות התעופה נמסר: "רש"ת נקטה בכל האמצעים הדרושים על מנת לבצע את עבודות השיפוץ תוך מינימום פגיעה ביישובי הסביבה ומודה להם על שיתוף הסבלנות והסובלנות בזמן השיפוץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker