שיבושים בנתב"ג ביום ראשון: עובדי רשות שדות התעופה מצטרפים לתמיכה בלהט"ב

עובדי רש"ת: "יום א' הוא יום עם עומס רב מהרגיל. אנו מתנצלים בפני ציבור הנוסעים" ■ גם ישראייר מצטרפת למאבק - ואחריה אל על ■ קבוצת הדקה ה-90 ורשתות המלונות פרימה ופתאל הודיעו כי יאפשרו לעובדים לשבות

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג
גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של חברת ישראייר
גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג
גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג

ענף התעופה והתיירות הצטרף בשעות האחרונות גם הוא לתמיכה בקהילה הגאה, בזכותה להורות שיווניות ונגד חוק הפונדקאות כפי שעבר. חברת התעופה והתיירות ישראייר הודיעה בשעה האחרונה לעובדיה כי היא תאפשר לאלה שיבקשו לעשות כן לשבות ביום ראשון הקרוב.

ועד עובדי רשות שדות התעופה הודיע הערב כי "בעקבות בקשתם של עובדים רבים ברש״ת להעדר מהעבודה ביום א׳ הקרוב בשל פעולות המחאה של הקהילה הלהט״בית, נוצר מחסור בכוח אדם. יובהר כי יום א' הוא יום עם עומס רב מהרגיל. אנו מתנצלים בפני  ציבור הנוסעים ומבקשים לגלות סבלנות בשל עיכובים בטיסות".

"קבוצת ישראייר גאה לקחת חלק במאבק הקהילה הלהט"בית לזכותם הבסיסית להקמת משפחה בארצנו", נכתב בהודעה. "אנו נתמוך בכל עובדי ישראייר מהקהילה הלהט"בית שיבקשו לנצל את זכותם לשבות ביום ראשון הקרוב, ט' באב. יום זה ייחשב כחופשה בתשלום בנוסף לימי חופשה הצבורים.

"כמו כן, כל עובדי החברה המבקשים להביע תמיכה במאבק זה, מוזמנים להגיע ביום ראשון עם חולצה שחורה - לרבות אנשי צוותי האוויר והקרקע הלובשים בשגרה מדים. בתקווה לשינוי חברתי, שוויון זכויות לכל אדם, ללא הבדל".

למרות ההצטרפות של ישראייר למחאת הפונדקאות בחברה מבקשים להבהיר כי לא צפויים שיבושים בלוח הטיסות ביום ראשון הקרוב בעקבות התגייסות כלל העובדים למאבק. עובדי החברה, שאינם מתכוונים לשבות בראשון, מתכוונים להגיע עם חולצות שחורות כסמל להצטרפות למאבק. החברה אישרה כי באותו היום הם יוכלו לא להגיע עם מדים רשמיים.

בעקבות כך, בדקות האחרונות אל על הצטרפה למחאה, ומסרה כי "החברה תומכת ומחבקת את אנשי קהילת הלהט"ב בפעילותם למען שוויון מלא בכל תחומי החיים. אנו נעשה ככל שידנו משגת לאפשר לאנשינו לקחת חלק במחאה ביום ראשון הקרוב, תוך התחשבות בלוח הטיסות הגדוש של אל על בשיא עונת הקיץ ובלי לפגוע חלילה בקהל לקוחותינו".

גופים נוספים בענף הודיעו כי יצטרפו גם כן למאבק הקהילה הגאה להורות שוויונית. אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות הארצית, שלח מכתב למנהלי בתי המלון בישראל הקורא להצטרף להפגנה ביום הראשון הקרוב במסגרת המחאה נגד אפליית הלהט"ב בחוק הפונדקאות.

במכתב ציין חייק כי "כענף המעסיק קרוב ל-50 אלף עובדים ועובדות, וגאה על שילוב אוכלוסיות מגוונות בעבודה, אנו מתנגדים לאפליה מכול סוג. על כן אני פונה אליכם שבמידה ועובדים מקרב הלהט"ב יבקשו לצאת להפגנה המתוכננת ביום ראשון תענו בחיוב, כמובן תוך תיאום ואי פגיעה בעבודה התפעולית".

קבוצת התיירות הדקה ה-90, המעסיקה כ-300 עובדים, מסרה כי היא גם מצטרפת למאבק. החברה "תומכת במאבק על הזכות המובנת מאליה של כל ישראלי להביא ילדים לעולם. כל עובד שיבחר לשבות יתאפשר לו לעשות כן שלא על חשבון יום חופש".

גם מרשת המלונות פרימה נמסר כי היא "רואה חשיבות עליונה בקידום ערכים של שוויון, קבלת השונה והאחר ותומכת במעורבות חברתית, ותאפשר לעובדיה להצטרף לשביתת המחאה המתוכננת, ומקווה כי בעתיד המדינה תכיל ותכבד את כל אנשיה ללא הבדל דת, מין, גזע".

רשת פתאל הצטרפה לתמיכה ומסרה: "כרשת המלונות הגדולה בישראל, המעסיקה אלפי חברי צוות מכל המינים, מכל המגזרים ובכל הגילאים וברוח ערכי החברה: מעורבות חברתית וטיפוח ההון האנושי, אנו רואים חשיבות רבה שבמדינת ישראל תהיה לכולם האפשרות להקים משפחה. עובדים שהם חלק מהקהילה הגאה וברצונם לצאת למחות ביום ראשון הקרוב יוכלו לעשות זאת מבלי לפדות יום חופשה".

מחברת מלונות דן נמסר: "בהמשך לפנייה מהתאחדות המלונות הארצית אשר הביעה את תמיכתה במחאה, מלונות דן מצטרפת לקריאה של ההתאחדות, תומכת ומחבקת את אנשי קהילת הלהט"ב בפעילותם למען שיוויון מלא בכל תחומי החיים.
החברה תאפשר לכל עובד שיחליט לקחת חלק במחאה ביום ראשון הקרוב לשבות ללא פגיעה בשכרו".

קבוצת סינגל טורס המחזיקה בין השאר ב-easygo וכרמל המתמחה בטיולים מאורגנים הודיעה לעובדיה כי היא גאה באלה השייכים לקהילה והיא מזדהה במאבק לתיקון העוולה - ותאפשר להם להצטרף לשביתה ביום ראשון ללא חיוב בתשלום ימי חופשה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker