מנוע ישראלי חדש לחיפוש טיסות וחופשות ינסה להתחרות במנועים העולמיים

בחברת התיירות אשת טורס מקווים כי מנוע החיפוש החדש שלהם יחזיר את הלקוח הישראלי שוויתר בשנים האחרונות על סוכנויות הנסיעות לטובת האתרים הגדולים מחו"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף הים בזנזיבר
זנזיברצילום: ללא קרדיט

מנועי החיפוש העולמיים לטיסות וחופשות נוגסות בשנים האחרונות בנתחים נכבדים מתעשיית התיירות הישראלית. הפיתוחים הטכנולוגיים שלהם מהירים וחזקים, והם נפרשים גם ברמה עולמית כוללת - מה שמאפשר להם לאגור יותר ויותר מידע.

גם גוגל מעדיפה את המנועים הגדולים בתוצאות החיפוש, בעקבות ממסד הנתונים העצום שהם מחזיקים, ולכן השחקנים הקטנים - סוכני הנסיעות האנושיים והסוכנויות הדיגיטליות - מתקשים לשרוד.

בחברת התיירות אשת טורס, מנסים כעת להצטרף לתחרות המקומית והעולמית באמצעות השקת מנוע חיפוש שיותאם לנוסע הישראלי והעדפותיו, שלרוב מחפש מחירים נמוכים, ויאפשר להזמין ולהשוות בין טיסות לפי רמות מחיר מותאמות אישית. זאת מתוך הבנה שתעשיית התיירות השתנתה ונמצאת ברובה באינטרנט, ולכן התחרות האמיתית האפשרית בין סוכנויות התיירות האינטרנטיות היא בפיתוחים טכנולוגיים במטרה להביא את הנוסעים הפוטנציאלים לערוך הזמנות אינטרנטיות אצלם.

סקר שערך מכון הגל החדש בקרב 500 נשאלים עבור אשת טורס מגלה, כי רוב הישראלים מזמינים את הטיסות והמלון לחופשה בנפרד. 53% מהנשאלים בסקר דיווחו שהם מזמינים טיסה ומלון בנפרד, לעומת 47% שהזמינו חבילה הכוללת טיסה ומלון מחברת תיירות.

על פי הסקר, רוב ההזמנות מתבצעות באינטרנט, כך ש-67% מהנשאלים הזמינו את הטיסה באינטרנט, מתוכם 6% באמצעות הטלפון הסלולרי. הנתונים מראים עוד שהעבודה הפרונטלית של סוכני התיירות מצטמצמת, כך שרק 23% מההזמנות בוצעו באמצעות שיחה טלפונית ו-10% הזמינו טיסה פנים אל פנים מול סוכן.

למרות נכונות הישראלים לקדמה בכל הנוגע להזמנות החופשות, בעת השהיה עצמה בחו"ל הם עדיין מעדיפים את החופשה המסורתית בבתי מלון: רק 7% מהנשאלים אמרו כי הם לנים ב-Airbnb במהלך החופשה לעומת השאר הלנים במלונות וכפרי נופש.

המנוע החדש שמציעה אשת טורס על פי הנחות אלה כולל בו תכונות מתקדמות, כך שיאפשר תצוגה של מגוון קבוצות מחיר לטיסה זהה, בכדי שהלקוח יוכל להשוות ולבחור את חבילת המחיר המתאימה לו ביותר. מהלך זה מתאים עצמו למהלך שמבצעות כעת חברות תעופה רבות שמציעות שלוש רמות מחיר למחלקת התיירים, ובהן אל על, שהשיקה באחרונה את מסלולי המחירים החדשים שלה שיתחילו בטיסות בחורף הקרוב.

באמצעות המנוע החדש, ינסו באשת טורס להתחרות על אותם לקוחות המעוניינים ברמות מחיר שונות לכרטיסים ויציעו להם לרכוש אותם באמצעותם במקום ישירות מאתרי חברות התעופה על ידי השוואה בין מספר חברות באותו אתר.

רמות המחיר השונות במחלקות יציגו בתחילה את המחיר הנמוך ביותר ללא כבודה, מחיר הכולל שירותים נלווים, ומחיר הכולל רמת נסיעה וגמישות גבוהה. בנוסף המנוע החדש יאפשר לבחור בין אפשרות חיפוש וסינון שיכללו שילוב תוצאות ממגוון רמות טיסה של חברות סדירות, לואו קוסט, צ'רטרים וטיסות מאורגנות של החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker