לאחר 4 ביטולים: הפלגת הפסח של מג'יק 1 ביום ראשון - בספק

עד כה לא הגישה החברה את התעודות שאמורות להסדיר את ההפלגה; באונייה נמצאו 53 ליקויים, שחלקם מוגדרים "מסכני חיים"

עירית רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עירית רוזנבלום

הפלגתה של האונייה מג'יק 1 ביום ראשון מוטלת בספק. חברת "יש תיירות" טרם הגישה לרשות הספנות והנמלים של משרד התחבורה את התעודות המתאימות שאמורות להסדיר את הפלגת האונייה. רק אחרי הצגת התעודות אמורים בודקים של הרשות לעלות על האונייה ולבדוק את הליקויים שנמצאו, אשר מספרם עומד על 53.


ביום חמישי שעבר בוטלה ההפלגה של האונייה לאחר שהבודקים הכריזו עליה כבלתי כשירה לשיט. מנהל רשות הספנות והנמלים, יגאל מאור, אמר אז ל-TheMarker כי "הוצאנו צו עצירה לאונייה כי בטיחותית אסור לה להפליג בים". מאור אמר כי "יש נוהל של אישור בטיחותי באוניות נוסעים לקהל הישראלי בקרוזים בים התיכון, שמוכתב על ידי משרד התחבורה. במסגרת זו האונייה צריכה לעבור סדרה של בדיקות בנושאי בטיחות סביבתית, מניעת הצפות, שריפות וכדומה". לדבריו, חלק מהתקלות שהתגלו באונייה מסכנות חיים.


עד כה בוטלו גם ההפלגה של יום ראשון בתחילת השבוע, ההפלגה של יום חמישי וגם ההפלגה המובטחת היום. לפי אתר האינטרנט של החברה, המג'יק 1 אמורה לצאת ביום ראשון, ה-17 בחודש, להפלגה של 3 לילות לקפריסין. כמו כן, נכתב ש"אזלו החדרים". מדובר בהפלגה שכוללת גם את ליל הסדר, ואם היא תתבטל, יישארו מאות נוסעים ללא סידור לליל החג.

בתגובה לידיעה נמסר מהנהלת המג'יק 1 כי בידיה אישורים לבטיחות האונייה, שהתקבלו בסיום העבודה באונייה שנערכה בשבוע האחרון, הן מחברת הסיווג (DNV מנורווגיה) והן מטעם חברה של נושאת הדגל שתחתיו היא מפליגה. "שתי החברות הגישו את כל המסמכים המאשרים את בטיחות האונייה ואת כשירותה לצאת להפלגות. כל המסמכים יוגשו בהקדם לאישור משרד התחבורה במטרה לקיים את ההפלגה ביום ראשון הקרוב", ציינו בחברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker