לאן הישראלים הכי אוהבים לטוס - ובאיזו חברת תעופה גדל מספר הנוסעים ב-300%?

רשות שדות התעופה מדווחת כי ביוני עברו קרוב ל-2 מיליון נוסעים בנתב"ג, עלייה של 6.53% בהשוואה ליוני 2017, ומאז תחילת השנה חלה צמיחה של כ-14% בתנועת הנוסעים

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נתב"ג
נתב"ג

במהלך יוני עברו קרוב ל-2 מיליון נוסעים בנתב"ג, עלייה של 6.53% בהשוואה ליוני 2017, ומאז תחילת השנה חלה צמיחה של כ-14% בתנועת הנוסעים. רשות שדות התעופה מדווחת כי בעונת הקיץ הנוכחית יישבר שיא חדש במספר הנוסעים, ושדה התעופה יהיה עמוס משהיה אי פעם - עם כ-5.3 מיליון נוסעים שיעברו בו ביולי-אוגוסט, גידול של כ-15% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. עומס מיוחד צפוי בחודשים הקרובים בימי ראשון וחמישי, שבהם צפויים לעבור בשדה כ-100-90 אלף נוסעים ביממה ויותר מ-600 טיסות יומיות שימריאו וינחתו בנתב"ג.

הדו"ח החודשי של רשות שדות התעופה מציג עלייה גם בתנועת המטוסים הבינלאומית בבן גוריון, עם גידול של כ-9% בהשוואה לשנה שעברה ושל כ-14% מתחילת השנה. ביוני היתה אל על החברה המובילה במספר הנוסעים שלה - עם 26.55% מכלל הפעילות. עם זאת, אל על מציגה ירידה של כ-4% בהיקף הפעילות בהשוואה ליוני בשנה שעברה.

במקום השני מבחינת תנועת נוסעים ניצבת וויזאייר, שרשמה עלייה של 66.72% בהשוואה לשנה שעברה, וביצועיה החזקים הם חלק ממגמה רחבה יותר של פניית הקהל הישראלי והבינלאומי לטיסות הלואו קוסט. במקום השלישי נמצאת טורקיש איירלינס (שהציגה ירידה של 2.73% במספר הנוסעים), ואחריה אייזי ג׳ט (שמציגה עלייה של 20.43% בפעילות) וישראייר (שרשמה ירידה של 9.85%).

חברת הלואו קוסט ריינאיר אמנם מדורגת רק במקום ה-13 - עם כ-43 אלף נוסעים בחודש יוני השנה - אך בהשוואה ליוני הקודם רשמה צמיחה של יותר מ-300%. לעומתה אירופלוט, המדורגת במקום ה-8 דווקא רשמה ירידה של 12.42%.

שביתה בנתב"ג
נוסעים בנתב"גצילום: דודו בכר

מבחינת יעדים, תנועת הנוסעים בין ישראל לארה"ב היא הסואנת ביותר, עם גידול של 9.11% בהשוואה ליוני 2017. למרות ההדרדרות ביחסים בין המדינות, טורקיה היא עדיין המדינה המדורגת שנייה - עם ירידה מינורית של 3.41%. התנועה בין הודו לישראל רשמה גידול חד של 98.20% בהשוואה ליוני הקודם, שיש להניח כי נבע מכניסתה של אייר אינדיה לפעילות בישראל בחודשים האחרונים. יעד נוסף שרשם גידול בולט ביוני הוא אזירביג׳אן, עם זינוק של 217%, לאחר שישראייר וארקיע החלו לטוס השנה לבירת המדינה באקו.

שר התחבורה ישראל כ"ץ ציין בעקבות הדו"ח, כי "רמת התחרות בין חברות התעופה המובילות וירידת מחירי הטיסות הקיץ תביא את תנועת הנוסעים בנתב"ג לשיאים חדשים. רפורמת השמים הפתוחים שינתה את ענף התעופה בישראל והפכה את הטיסות לחו"ל למוצר שווה לכל נפש. מדיניות הליברליזציה של הסכמי התעופה מאפשרת את הגידול בהיצע הטיסות, בהיצע הקווים וברמת התחרות בין חברות התעופה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker