3,196 דולר: הישראלים במקום השני בעולם בהוצאות על טיולים

כך עולה ממחקר בינלאומי של חברת ויזה ■ עם זאת, במהלך הטיול הישראלים מסתפקים בהוצאה ממוצעת של 1,374 ■ המחקר גם מצביע על ירידה עולמית במספר הלילות הממוצע לטיול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוף הים בזנזיבר
זנזיברצילום: ללא קרדיט

מחקר בינלאומי שערכה חברת ויזה בקרב 15 אלף נוסעים לחו"ל מ-28 מדינות בעולם, ובהן ישראל, בחן את הסיבות לנסיעה ואת שיטות תכנון הטיול של תיירים. ממצאי מחקר ה-GTI הראו כי הנוסעים שמוציאים את הסכומים הגבוהים ביותר בנסיעות על הזמנות ותכנון - וכן ביעד עצמו - הם מערב הסעודית עם ממוצע של 5,333 דולר לטיול. נתון מפתיע הראה שהישראלים נמצאים במקום השני עם הוצאות של 3,196 דולר לטיול. אחריהם נמצאים הכוויתים, הסינים, האוסטרלים ואיחוד האמירויות הערביות.

לעומת זאת, במהלך הטיול עצמו הישראלים מוציאים פחות כסף. הנוסע העולמי מוציא 1,631 דולר בממוצע ביעד עצמו, בעוד הישראלי מוציא רק 1,374 דולר. רוב הנוסעים, כ-77%, עדיין מעדיפים לשלם במזומן בטיולים. עם זאת, בהסתכלות על הנתונים מישראל, יש להניח כי הישראלים דווקא פתוחים יותר לרעיון השימוש בכרטיס אשראי מאחר שרק 57% מהם מעדיפים לשלם במזומן.

מהנתונים עולה גם כי למספר גבוה מהמשיבים, 87% בעולם ו-79% בישראל, נשאר כסף מזומן לאחר הטיול. למרות זאת, רק 29% מהנוסעים בעולם ו-18% בישראל ממירים אותו בחזרה למטבע המקומי בארץ המוצא שלהם. הסכום הנותר לאחר הנסיעה לנוסעים מהעולם הוא 123 דולר, ואילו בישראל הסכום מגיע ל-100 דולר.

עוד הראה המחקר כי אורך הנסיעות מתקצר, וכעת הממוצע העולמי עומד על שמונה לילות, לעומת עשרה לילות לנסיעה בממוצע ב-2013. הממוצע הישראלי קרוב לממוצע העולמי, אם כי מעט יותר ארוך והוא מסתכם ב-8.9 לילות בממוצע לנסיעה.

נתון שאינו מפתיע וניתן לראות אותו גם בנתוני רשות שדות התעופה בשנים האחרונות, מראה כי הישראלים מתכננים יותר נסיעות וטיולים מבעבר. לפי המחקר, הישראלים מתכננים כ-3.2 נסיעות לחו"ל בשנתיים הקרובות לעומת 2.7 נסיעות שמתכננים בעולם.

גם נתוני התקשורת אינם מפתיעים, ונראה כי הישראלים הידועים כמשתמשי תקשורת כבדים, אינם מעוניינים להתנתק מרשת האינטרנט במהלך השהות בחו"ל. לפי המחקר, עבור הנוסעים, הטכנולוגיה מסייעת לרבים להתנייד בנוחות רבה יותר במהלך הנסיעה. ל-94% מהמטיילים הישראלים היתה גישה לאינטרנט במהלך שהותם בחו"ל לעומת 88% מהמטיילים בעולם. אבל כמעט מחצית (44%) מהנוסעים בעולם משתמשים באפליקציות שיתוף נסיעות כדי להתנייד ביעד לאחר הגעתם, שיעור גבוה בהרבה מהמקביל הישראלי המסתכם רק ב-13%.

הישראלים מעוניינים לבקר גם במדינות רבות יותר במהלך הטיולים לחו"ל. וכך בזמן ש-44% מהם עורכים טיולים הכוללים מספר מדינות, רק 11% משאר העולם משלב מספר יעדים בטיול אחד.

היעדים המתוירים ביותר בעולם הם יפן, ארה"ב ואוסטרליה. בשנתיים האחרונות עקפה יפן את ארה"ב כיעד הפופולרי ביותר בקרב המטיילים. לפי המחקר של ויזה, יפן היא יעד תיירותי מרכזי עבור נוסעים מאזור אסיה והפסיפיק, ואילו הנוסעים האמריקאים מעדיפים לנסוע למדינות אירופה, אם כי גם יעדים כמו מקסיקו, קנדה ויפן מבוקשים מאוד אצלם. בדומה לאמריקאים, הנוסעים הישראלים מעדיפים גם כן את מדינות אירופה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker