האדריכלים משה דור ומן שנהר זכו במכרז לתכנון שדה התעופה בתמנע בהיקף של 56 מיליון שקל

הודעת משרד התחבורה באה כחודש לאחר המועד המתוכנן לסיום התכנון המפורט

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

כחודש מהמועד המקורי המתוכנן, לסיום שלב התכנון המפורט של שדה התעופה תמנע, הודיע רק היום משרד התחבורה על זכייתם של האדריכלים משה דור ומן שנהר במכרז של רשות שדות התעופה (רש"ת) לתכנון המפורט של שדה התעופה העתידי שיחליף את נמל התעופה של אילת.

שר התחבורה, ישראל כץ, מסר אתמול כי במטרה לקצר את לוחות הזמנים להקמת השדה בתמנע המכרז יבוצע בשלושה שלבים: בשלב הראשון יבוצע תכנון של תפיסת הקרקע, בשלב השני יתוכננו תשתיות השדה ומסלולי ההמראות והנחיתות ובשלב השלישי יוחל בתכנון טרמינל הנוסעים של השדה.

לדבריו, שדה התעופה החדש בתמנע - הנמצא כ18- קילומטר צפונה לאילת - ישמש כשדה תעופה בינלאומי נוסף של מדינת ישראל, בעיקר לטיסות לאירופה וממנה וכן לטיסות פנים ארציות.

לפני מספר חודשים הוחלט לקרוא לשדה התעופה שיקום ברמת תמנע על שם אילן ואסף רמון, כאות הערכה והוקרה של מדינת ישראל למשפחת רמון.

על פי ההחלטה שאושרה לאחרונה בממשלה, עלות הכנת התכנון המפורט - המסתכמת ב-56 מיליון שקל - לא תמומן מתקציב המדינה אלא ממקורות פנימיים של רשות שדות התעופה (רש"ת).

עלות בניית שדה התעופה בתמנע נאמדת ב-1.7 מיליארד שקל והיא תמשך כארבע שנים. הפרויקט יכלול בין השאר הקמת מסלול המראות ונחיתות, באורך של 3,600 מטר שיאפשר למטוסי סילון גדולים להמריא ממנו לכל יעד באירופה וכן מגדל פיקוח וטרמינל מרווח שייתן מענה לכשני מיליון נוסעים בשנה, ברמת שירות גבוהה.

כמו כן יכלול הפרויקט עמדות חנייה למטוסים רחבי גוף ובינוניים, רחבות חנייה למטוסי טורבו-פרופ, אזורי תיפעול, חנויות "דיוטי פרי" בדומה לחנויות הקיימות בנתב"ג, מערך כבישים חדש ומגרשי חנייה לרווחת הנוסעים.

במסגרת התוכנית יורחב כביש הערבה בקטע שבין תמנע לאילת לארבעה נתיבים, שניים בכל כיוון. עם השלמה הכביש תמשך הנסיעה מתמנע לאילת כ-10 דקות בלבד.

בנוסף, מקדם השר כץ את חיבור שדה התעופה בתמנע לעיר אילת גם באמצעות שלוחה של הרכבת שתתחבר בעתיד לרכבת המתוכננת לאילת.

כץ: "תכנון שדה התעופה בתמנע יוצא לדרך לאחר קיפאון של שנים ארוכות בביצוע הפרויקט. אנו מעוניינים בקידום מהיר של הפרויקט והעיר אילת תהיה אחת המרוויחות העיקריות ממנו. פינוי שדה התעופה הקיים באילת יאפשר את פיתוחה של העיר צפונה וישפר באופן משמעותי את איכות החיים של תושבי העיר".מטוס ללא סימנים מזהיםצילום: איציק בן מלכי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker