אף שכבר התחילה למכור כרטיסים - אל על דוחה את פתיחת הקו לסן פרנסיסקו

הקו הישיר היה אמור להתחיל לפעול בנובמבר, ולהתחרות בטיסה הישירה לסן פרנסיסקו שמפעילה חברת יוניטד באופן בלעדי מאז אפריל 2016

מטוס דרימליינר של אל על
מטוס דרימליינר של אל עלצילום: בואינג

לאחר שכבר התחילה למכור כרטיסים לקהל הרחב - אל על משהה כעת את פתיחת הקו הישיר לסן פרנסיסקו, שהיה צפוי להיכנס לפעילות בנובמבר הקרוב. מועד הפתיחה החדש עדיין אינו ידוע, ולא ברור כמה נוסעים כבר רכשו כרטיסי טיסה מאז החלה המכירה, או מה יהיה הפתרון שיוצע להם במידה שהטיסות לא יצאו כמתוכנן. מאל על נמסר כי במידה שיהיו שינויים כלשהם החברה תדאג לפתרונות חלופיים לכל הנוסעים.

אל על היתה צפויה להפעיל שלוש טיסות שבועיות בקו החדש במטוסי הדריימלינר. היא פירסמה בעת השקת הקו כי מחיר כרטיס במחלקת תיירים יתחיל ב-1,200 דולר, במחלקת הפרימיום ב-2,500 דולר ובמחלקת עסקים ב-4,600 דולר. הטיסות היו צפויות לצאת בימי ראשון, שלישי וחמישי לאחר חצות ולנחות בסן פרנסיסקו כעבור 14 שעות ו-40 דקות.

הקו החדש היה אמור להתחרות בטיסה הישירה לסן פרנסיסקו שמפעילה חברת יוניטד באופן בלעדי מישראל מאז אפריל 2016. קו זה החל עם שלוש טיסות שבועיות, וכעבור חודשיים מתיחתו הודיעה יונטיד כי היא עוברת לפעילות בתדירות יומית. החל מהחודש צפויה יוניטד להפעיל בטיסה הישירה את מטוס ה-ER 777-300 בקו ישראל סן פרנסיסקו. המשמעות היא תוספת 2,000 מושבים בשבוע לקו.

מאל על נמסר בתגובה כי "נוכח ההתחדשות בצי מטוסי הדרימליינר והוצאה מוקדמת משירות של מטוסי 767, החברה נערכת לשינויים שיכנסו לתוקף בלוח הזמנים החל בסוף אוקטובר 2018. החברה בוחנת כמה שינויים לרבות דחיית פתיחת הפעילות בנתיב לסן פרנסיסקו. החברה תפרסם השינויים המתוכננים בימים הקרובים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker