הלואו-קוסט ממריא: עלייה של 73% במספר הנוסעים לעומת ינואר-פברואר אשתקד

מנתוני פעילות נתב"ג שמפרסמת היום רשות שדות התעופה עולה כי מתחילת השנה, חברת התעופה איזיג'ט עקפה את טורקיש כחברת התעופה הזרה הגדולה בישראל ■ כלל הפעילות בנתב"ג רשמה מתחילת השנה עלייה של כ-18% לעומת אשתקד

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טרמינל 1 נתב"ג
טרמינל 1, נתב"גצילום: עופר וקנין

זהו החודש השני ברציפות שחברת הלואו-קוסט איזיג'ט היא חברת התעופה הזרה הגדולה בישראל. מנתוני פעילות נתב"ג שמפרסמת היום (א') רשות שדות התעופה (רש"ת) עולה כי חברת התעופה איזיג'ט רשמה במהלך פברואר 82.3 אלף תנועות נוסעים, גידול של כ-40% לעומת פברואר 2017, ובכך עקפה שוב את חברת טורקיש איירליינס - שבאופן מסורתי עד סוף 2017 דורגה במקום השני אחרי חברת התעופה אל על בדירוג הפעילות בנתב"ג.

לפי נתוני רש"ת, בינואר-פברואר רשמה איזיג'ט 155 אלף תנועות נוסעים - גידול של 33% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. אחריה נמצאת חברת התעופה וויזאייר עם 144 אלף תנועות נוסעים, עלייה של 88% לעומת שנה שעברה. טורקיש איירליינס מדורגת במקום הרביעי מבחינת נתח הפעילות בנתב"ג עם 142 אלף תנועות נוסעים, גידול של 33% לעומת ינואר-פברואר 2017.

מספר הנוסעים שבוחרים לטוס לואו-קוסט ממשיך לגדול השנה ולשבור שיאים. מתחילת השנה יצאו מטרמינל 1, המיועד אך ורק לטיסות לואו-קוסט, 264 אלף נוסעים, גידול של 73% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. לפי הערכות רש"ת, במהלך פסח צפוי גידול של 50% במספר היוצאים מטרמינל 1 לעומת החג אשתקד.

פעילות הלואו-קוסט המתגברת מנתב"ג כוללת גם את תנועת הנוסעים של חברת הלואו-קוסט ריינאייר, שמדורגת במקום התשיעי מבחינת נתח הפעילות שלה בשדה התעופה מתחילת השנה - עם כ-76 אלף תנועות נוסעים.

מהנתונים עולה כי לא רק מספר הנוסעים בטיסות לואו-קוסט נמצא בעלייה, אלא כלל הפעילות בנתב"ג, שמתחילת השנה רשמה 2.5 מיליון תנועות נוסעים, עלייה של 17.8% לעומת השנה שעברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker