מותג הלואו קוסט UP יבוטל - אך הטיסות ליעדיו ימשיכו לצאת מטרמינל 1

הטיסות ליעדי הלואו־קוסט של אל על (פראג, בודפסט, קייב, ברלין ולרנקה) ימשיכו להמריא מטרמינל 1, שהאגרות שחברות התעופה משלמות בו נמוכות מאשר בטרמינל 3, בשל הצורך להתאים את המטוסים שעמם החברה טסה ליעדים אלה ■ אל על: "הודענו על כך בכל הפרסומים"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
טרמינל 1 בנתב"ג
טרמינל 1 בנתב"גצילום: עופר וקנין
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

למרות הודעתה של אל על לפני כחודשיים על כוונתה לבטל את מותג UP שהושק לפני כארבע שנים, הטיסות ליעדי הלואו־קוסט שמפעילה החברה כיום (פראג, בודפשט, קייב, ברלין ולרנקה) ימשיכו להמריא מטרמינל 1 במטוסים ללא מחלקת עסקים, עד המחצית הראשונה של 2020 — אז יושלמו עדכון תצורת המטוסים והחלפת המושבים במחלקת התיירים.

המשמעות של ביטול המותג UP היא שהחל באפריל, אל על תמכור כרטיסים עם שלוש רמות מחיר ושירות לכל הטיסות שהיא מפעילה לאירופה, היוצאות החל ב–15 באוקטובר 2018. הכרטיסים ליעדים אליהם טסה כיום אל על באמצעות מותג UP יימכרו גם הם לפי המודל החדש — אך הטיסות אליהם ימשיכו להמריא בשנתיים הקרובות מטרמינל 1, המיועד לטיסות לואו־קוסט בלבד, ולא מטרמינל 3.

לרבים מנוסעי אל על הבשורה לגבי ביטול מותג הלואו־קוסט UP היתה בעצם בשורה אחרת — על חזרתה של האפשרות לטוס במחלקת עסקים בטיסות ליעדים אלה — במיוחד לברלין — שהתבטלה עם כניסתו של המותג. ואולם מתברר שהם יצטרכו להמתין עוד כשנתיים עד שיוחלפו המטוסים שתצורתם מאפשרת את קיומה של מחלקת תיירים בלבד. משמעות נוספת של המשך יציאת הטיסות של יעדי UP מטרמינל 1 היא שהנוסעים ליעדים אלה לא יוכלו ליהנות מהאפשרות להתארח בטרקלין המלך דוד של נוסעי אל על הנמצא בטרמינל 3.

המידע על השינוי ההדרגתי באופי הטיסות מופיע באתר UP ושקוף לנוסעים בעת ביצוע ההזמנה.

אל על תרוויח מהעיכוב

מאל על נמסר: "כפי שהודענו בכל הפרסומים שלנו, במסגרת המהלך של איחוד כל יעדי אירופה תחת המותג אל על, שיחל באוקטובר 2018, ימשיכו בשלב זה הטיסות לברלין, בודפשט, קייב, פראג ולרנקה להמריא מטרמינל 1 עד להשלמת המהלך ב–2020".

אל על מרוויחה מדחיית המעבר הרשמי של חמשת קווי הלואו־קוסט הנוכחיים למתכונת רגילה, בדומה לקווי התעופה האחרים לאירופה, שכן האגרות שמשלמות חברות התעופה לטיסות היוצאות מטרמינל 1 נמוכות משמעותית מאלה שהן משלמות בטרמינל 3. כך למשל, התשלום עבור טיפול בכבודה עבור נוסע בטרמינל 3 עולה לחברת התעופה 5.03 דולרים, ואילו דרך טרמינל 1 העלות היא 3 דולרים.

מטוס אל על הנושא את המיתוג UP
מטוס אל על הנושא את המיתוג UPצילום: תומר אפלבאום

אל על התחייבה בפני רשות שדות התעופה כי הטיסות שהיא תפעיל דרך טרמינל 1 ימשיכו לעמוד בקריטריונים של טיסות לואו־קוסט. בין הקריטריונים: הפעלת טיסות סדירות ליעדים קבועים על פי לוח זמנים קבוע; ויתור על זכויות המראה ונחיתה בטרמינל 3; התחייבות להפעיל מטוסים צרי גוף בלבד; התחייבות למכירת כרטיסי טיסה שבהם ככל שמועד הטיסה מתקרב כך מחיר הכרטיס עולה; וכן מחויבות החברות למכור כרטיסי טיסה מבלי לאפשר לנוסעים בחירת מושב, זכות לאוכל ללא תשלום או הטסת כבודת בטן מטוס ללא תשלום. כמו כן, הזמן המרבי שבו יהיה המטוס מוכן שוב להמראה לאחר שנחת לא יעלה על שעה וחצי.

החל ב–30 באפריל תמכור אל על שלושה סוגי כרטיסים חדשים שיוצעו במחלקת התיירים בכל טיסות אל על לאירופה: כרטיס Lite הבסיסי, שכולל ארוחה קלה אך אינו כולל העלאת מזוודה לבטן המטוס או בחירת מושב; כרטיס Classic המאפשר העלאת מזוודה ובחירת מושב, אך אינו מאפשר שינוי או ביטול הכרטיס; וכרטיס Flex, שכולל את כל ההטבות.

מי שרוכש כרטיסי טיסה של אל על לאירופה לתאריך מאוחר מה–15 באוקטובר, לפני תחילת המכירה במודל החדש, מזמין כרטיס מסוג Classic, ללא אפשרות לבחור בכרטיס בסיסי יותר וכך לחסוך כסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker