500 שקל ללילה: הסכסוך שמאיים על החופשה של השוטרים באילת

לטענת אסטרל, לאחר הזכייה במכרז לארגון שירותי נופש למשטרת ישראל, פנתה אליה ארקיע ולחצה להפחתת מחירי החדרים שהקצתה למכרז ■ "אם זה לא ייפתר בקרוב, נגיע לבית משפט"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בתי המלון באילת
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

סכסוך עסקי בין ארקיע לרשת אסטרל: רשת המלונות האילתית טוענת כי חברת התעופה, שזכתה ביולי במכרז לארגון שירותי נופש למשטרת ישראל, לא מוכנה לשתף פעולה עמה פעולה בשל המחירים שדורשת הרשת עבור השהות במלונותיה.

במכתב שהעבירו למשטרה בשם אסטרל עורכי הדין ארז דר לולו וארז נעים ממשרד ליפא מאיר, נטען כי ארקיע הודיעה לרשת על כוונתה שלא להתקשר עמה בהסכם לאספקת שירותי הנופש למשטרת ישראל, לאחר שאסטרל לא הסכימה להפחית מהמחירים שסוכמו בינה לבין ארקיע.

לטענת אסטרל, לאחר הזכייה במכרז ארקיע פנתה אליה ולחצה כי תעביר לה הצעת מחיר מופחתת לחדרים שהיא הקצתה למכרז. אסטרל נענתה לבקשה ושלחה הצעות מחיר מעודכנות ללינה במלונות הרשת, אבל הפחתה זו לא היתה מקובלת על ארקיע שביקשה הפחתה נוספת במחיר. לפי המכתב, אסטרל הורידה שוב את המחיר אלא שגם הפחתה זו לא היתה לשביעות רצונה של ארקיע, עד שבתחילת החודש הודיע עוז ברלוביץ, מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל, כי לא יחתום על הסכם עם אסטרל לאספקת שירותי הנופש בשל סוגיית המחירים.

לידי TheMarker הגיע מכתב שהועבר למשטרת ישראל ובו נחשפים המחירים שהציעה רשת אסרטל וסורבו על ידי ארקיע: 550-500 שקל ללילה באמצע שבוע בחדר זוגי על בסיס חצי פנסיון לעונת השפל ו-770-680 שקל ללילה בסוף שבוע; 660-550 שקל באמצע שבוע לעונה הרגילה ו-825-770 שקלים ללילה בסוף שבוע; ו-1,100 שקל בחגים (ראש השנה, סוכות, שבועות ופסח).

כרגע ארקיע משווקת את החדרים של רשת אסטרל לזכאים לנופש. ואולם בני זרח, מבעלי הרשת, טוען כי הוא אינו יודע כיצד הזמנות אלו ימומשו לאור העובדה שאין הסכמה על המחיר לחדר. "הם (ארקיע) שולחים לנו הזמנות כי הם חייבים למכור אותנו, זה מה שהם הגישו במכרז. אבל הם לא מוכנים למחיר שהצגנו בפניהם. אם זה לא ייפתר בקרוב, אנחנו נגיע לבית משפט".

מארקיע נמסר בתגובה: "ארקיע פועלת בהתאם להוראות המכרז והדין. ארקיע דוחה מכל וכל את טענות אסטרל ותגיב לטענותיה בהתאם".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "אנו דוחים את הטענות. הניסיון לשים את המשטרה במוקד מחלוקת עסקית בין ארקיע לאסטרל, פסול וחוטא לאמת. משטרת ישראל איננה צד, ולא אמורה להיות, להסכמים שבין הזוכות לרשתות בתי המלון הכלולות בהקצאות הנדרשות. בהתאם לתנאי המכרז, הזוכים נדרשים לספק את מלוא ההקצאות בבתי המלון שמסגרת המכרז, וזאת בהתאם להצהרתם והתחייבותם במועד הגשת ההצעות.

"חברת ארקיע אמנם הביאה לידיעת המשטרה את הקושי להשגת הסכם אל מול הרשת,  אולם שבה וחזרה על התחייבותה לעמוד במכסת ההקצאות שנדרשה במסגרת המכרז. בנוסף ובניגוד לדברי אסטרל, מערכת המחשוב הייעודית לצורך הזמנת הנופש הינה מערכת משטרתית הנמצאת בשליטה מלאה של המשטרה, ואין לזוכות במכרז כל יכולת לבצע מניפולציות כנטען במכתב.

"משטרת ישראל תמשיך לדאוג להבטחת רווחתם ותנאי שירותם של עשרות אלפי השוטרים והשוטרות המשרתים נאמנה את אזרחי ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker