שדה דב יישאר פתוח עד יולי 2018 - בעלות של 50 מיליון שקל

שר האוצר פנה לוועדת הפנים בבקשה להאריך את הפעילות האזרחית בשדה דב בטרמינל זמני למשך חצי שנה. העברת הפעילות היתה אמורה להסתיים עד יום שישי הקרוב

רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה תעופה האזרחי שדה דבצילום: אלון רון
רינה רוזנברג קנדל

שר האוצר, משה כחלון, פנה אתמול (א') ליו"ר ועדת הפנים והגנת סביבה של הכנסת, ח"כ דודי אמסלם, לצורך הארכת מועד המעבר של הפעילות האזרחית בשדה דב מהטרמינל הקבוע הפועל כיום לטרמינל זמני בשמונה חודשים נוספים - עד 31 ביולי 2018. כך יתאפשר המשך פעילות התעופה האזרחית משדה דב בהתאם להוראות הקבועות בחוק. העלות התקציבית המשוערת להקמת הטרמינל הזמני עומדת על כ-50 מיליון שקלים.

במארס השנה העבירה הכנסת הצעת חוק של חברי הכנסת איציק שמולי (המחנה הציוני) ובצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), שעליה חתמו יותר מ-70 חברי כנסת, הקובע כי הפעילות של שדה התעופה האזרחי שדה דב תימשך עד ששדה התעופה הצבאי יפונה, בתחילת 2019. חקיקה זו עברה למרות קביעת בג"ץ בעניין זה כי שדה התעופה האזרחי יתפנה עד אפריל 2017.

עוד קבע השינוי בחוק כי הפעילות האזרחית תעבור לפעול מטרמינל זמני בחלק הצבאי של שדה התעופה, כדי שאפשר יהיה לקדם את הליכי התכנון ובדיקת הקרקע בשדה התעופה. לפי הוראות החוק, העברת הפעילות היתה אמורה להסתיים עד יום שישי הקרוב, 1 בדצמבר 2017, ומכיוון שזה לא יקרה, וכדי לא להגיע למצב שבו רשות שדות התעופה לא תהיה רשאית להציע שירותים לתעופה אזרחית - מבקש כחלון מוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לחתום בהקדם האפשרי על צו שיורה על דחיית מועד המעבר. 

אם הצו אכן יאורך לסוף יולי 2018 והמסוף הזמני אכן יקום עד אז, המדינה תשקיע 50 מיליון שקל בהקמת טרמינל שיפעל כחצי שנה בלבד, שכן אם לא יהיו שינויים, בתחילת 2019 כלל הפעילות התעופתית בשדה דב, האזרחית והצבאית אמורה להיפסק.

"במהלך התקופה שמיום קבלת החוק פעלה המדינה למימוש האמור בחוק ובכלל זה: משרד הביטחון פירסם מכרז לביצוע עבודות ההקמה של המסוף הזמני וכן קודמו הליכי התייעצות בתחום התכנון הנדרשים לשם הקמת המסוף הזמני בהתאם לדין. כעת, ההליך המכרזי עומד לפני סיום" כותב כחלון לאמסלם, "נוכח הליכי המכרז וכן הליכי ההתייעצות טרם החלו העבודות להקמת המסוף הזמני. בשלב זה, הזמן המשוער להשלמת הקמת המסוף הזמני עומד על כ-8 חודשים". 

השבוע נערכים שני כנסי נדל"ן באילת של לשכת השמאים ושל עיר הנדל"ן של מרכז הבנייה הישראלי, שבה משתתפים בין היתר כחלון עצמו, יו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי, מנהל רמ"י עדיאל שמרון וראש מינהל תכנון במשרד האוצר, דלית זילבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker