אוהל בנתב"ג: הפתרון "היצירתי" לעומסים בשדה התעופה

רשות שדות התעופה פירסמה מכרז להקמת אוהל ממוזג בחניון הצמוד לטרמינל 3 שישמש אולם נוסעים זמני ובו 25 דלפקי שירות לנוסע

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עומס במערכת הבידוק בנתב"ג
עומס במערכת הבידוק בנתב"גצילום: ניר קידר

רשות שדות התעופה (רש"ת) יצאה השבוע במכרז פומבי להקמת אוהל ממוזג בשטח של כ-2,500 מ"ר שישמש כטרמינל זמני. האוהל יוקם בחניון מספר 25 הממוקם בקומת הקרקע צמוד לצד המזרחי של טרמינל 3 בנתב"ג.

האוהל ישמש כאולם זמני בו יתקיים הליך מלא של טיפול בנוסע היוצא עבור חלק מהטיסות הממריאות מנתב"ג, לרבות טיפול בכבודת הנוסע, דלפקי ומכונות בידוק ביטחוני, צ'ק אין ועוד.

שרטוט האוהל שישמש כטרמינל זמני נוסף בנתב"ג, מתוך מסמכי המכרז
שרטוט האוהל שישמש כטרמינל זמני נוסף בנתב"גצילום: מתוך מסמכי המכרז

האוהל החדש, בו יפעלו 25 דלפקי שירות לנוסע היוצא, ייפתח לפעילות כבר בפסח הקרוב. הקמתו נדרשת לאור הגידול המשמעותי שחל בשנים האחרונות בתנועת הנוסעים בנתב"ג: 2017 צפויה להסתיים עם 20 מיליון תנועות נוסעים בינלאומיות בשדה תעופה, גידול של 18% לעומת שנה שעברה.

החלטת הממשלה המקורית מ-1994 להקמת טרמינל 3 בנתב"ג בודאי לא יכלה לצפות את רפורמת השמים הפתוחים שהובילה לגידול המתמשך בתנועת הנוסעים בנתב"ג. הטרמינל, שהיה אמור להפתח ב-2000 ובסופו של דבר נפתח רק ב-2004, תוכנן ל-16-18 מיליון תנועת נוסעים בינלאומיות בשנה. את היעד הזה כבר עקף נתב"ג בשנה שעברה כשעברו בו 17.3 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות, עלייה של 10.6% לעומת 2015.

כארבע שנים לאחר שאושרה הקמתה, צפויה בתחילת 2018 להיפתח הזרוע הרביעית בנתב"ג E (שתצטרף לפעילות של אלו שפועלות היום - B, C, D), כחלק מהפתרונות של שדה התעופה להתמודד עם העומס הגדל והולך בשדה התעופה. הזרוע הוקמה בהשקעה של כ-660 מיליון שקל עם מבנה של שמונה שרוולי עלייה וירידה ממטוסים. הזרוע הוקמה על שטח של 17 אלף מ"ר, עם שני שערי יציאה קרקעיים לאוטובוסים, 5 רחבות חנייה למטוסים גדולים או שבעה למטוסים קטנים.

מרש"ת נמסר כי לשנה הבאה נרשמה עלייה של 30% בבקשות לסלוטים (חלונות זמן בתכנון לוח טיסות) של חברות תעופה לעומת השנה שעברה. לא ברור כמה מאותן חברות אכן יממשו את הבקשות שלהן, מכיוון שרש"ת תאפשר כל בקשה שתתקבל לפעילות בנתב"ג. כדי להתמודד עם תנועת הנוסעים שרק צפויה להתגבר בשנים הקרובות, נדרשת הרחבה של מספר הדלפקים שיוכלו לתת שירות יעיל ומהיר לנוסעים.

האוהל הוא אוהל זמני שמבנה קבוע צפוי להחליפו אך ברש"ת מסבירים כי מכיוון שכל הליך תכנוני דורש קבלת אישורים שאינם מתקבלים מהרגע להרגע, נמצא פתרון של הקמת מבנה זמני שיאפשר מענה מיידי לביקושים והגידול בקיבולת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker