הממשלה אישרה: 30 מיליון להקמת שלוחה להכשרה מקצועית של לוזאן בירושלים

השלוחה בירושלים עתידה לעסוק בעיקר בהכשרה המקצועית של מקצועות התיירות השונים תוך התמקדות בהשוואת הענף כולו לסטנדרט בינלאומי ■ בהמשך, הכוונה היא למסד את הקשר של בית הספר עם מוסד אקדמי מוסמך, כדי לייצר תוכנית לימודים המקנה תואר אקדמי בתחום

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון וולדורף אסטוריה ירושלים
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

הממשלה אישרה אתמול (א') תוספת של 30 מיליון שקלים לתכנית היובל, להקמת שלוחת לימודים מקצועית לתחומי התיירות, האירוח והמלונאות של לוזאן (Ecole Hoteliere de Lausanne) משוויץ בירושלים במהלך 2018. לוזאן נחשב לאחד מבתי הספר היוקרתיים בעולם בתחום והוא גם הותיק ביתר, נוסד ב-1893.

אישור התקציב בוצע כחודש לאחר ביקור משלחת מנהלים מלוזאן בירושלים, בראשות יאטנדרה שיין, המנהל את השלוחות המקצועיות של לוזאן, לצורך סגירת קצוות אחרונים למהלך, שהוא פרי יוזמה של הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י), בתמיכה ושיתוף עיריית ירושלים, משרד ירושלים ומורשת ומשרד התיירות

השלוחה בירושלים עתידה לעסוק בעיקר בהכשרה המקצועית של מקצועות התיירות השונים תוך התמקדות בהשוואת הענף כולו לסטנדרט בינלאומי מקפיד, המאפיין את לוזאן. בשלב הראשון ייפתחו באופן מוגבל קורסים שימשכו מספר חודשים בדרג ניהולי וקורסים מקצועיים ברמות שונות, שאליהם צפוים להירשם כ–200 אנשי תיירות ישראלים. בהמשך, הכוונה היא למסד את הקשר של בית הספר עם מוסד אקדמי מוסמך, כדי לייצר תוכנית לימודים המקנה תואר אקדמי בתחום.

הצורך בקורסי הכשרה עם סטנדרטים בינלאומיים גבוהים כמו של לוזאן בישראל הגיע מאנשי תעשיית התיירות הישראלים, שנפגשו עם נציגי לוזאן והצהירו כי הם נמצאים בבעיה רצינית של הכשרת כוח אדם. לדבריהם, הם אינם מצליחים להעלות את הרמה ולייצר עבור העובדים אופק תעסוקתי, להפוך את התעסוקה בתחום למקור גאווה, להפחית נשירה שקוטעת את ההתפתחות העסקית ולהצליח לגייס את הדור הצעיר.

מהפגישות עלה כי העיר מציעה אמנם מגוון הולך וגדל של חדרים בבתי מלון ואמצעי תחבורה נוחים, אבל עובדות ועובדי התיירות בירושלים מתקשים להעניק לתיירים חוויה מהוקצעת יותר, כזו שבזכותה אנשים חוזרים ומבקרים באותו המקום שוב ושוב. החוויה הזו טמונה בין היתר בהידוק הקשר בין התייר לנותני השירות.

אייל חימובסקי, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים אמר לאחר אישור התקציב כי "התכנית הרב-שנתית לפיתוח התיירות בירושלים מבוססת לא רק על יעדים כמותיים אלא גם על יעדים איכותיים. והפעם זוהי השקעה לא רק בעיר ובפוטנציאל התיירותי שלה אלא גם בענף שלם של מקצועות, המסבים לעובדים בהם בעולם כולו גאווה גדולה – וכך ראוי שיהיה גם כאן".

זאב אלקין, שר ירושלים ומורשת, אמר כי "לירושלים יש פוטנציאל תיירותי עצום ואנחנו פועלים בצורה נמרצת כדי לממש אותו לאחר המהפכה בהגדלה דרמטית של חדרי מלון שהובלנו אנחנו באים לענות על הצורך בגידול דרמטי בכוח עבודה מקצועי ומיומן בתחום המלונאות. ההחלטה הזו יחד עם שאר הצעדים שאנחנו מובילים במסגרת הפיתוח האסטרטגי בירושלים תייצר גידול דרמטי במספר התיירים לישראל מה שיתרום תרומה עצומה לקידום העיר ותושביה״.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר כי "התיירות בירושלים נמצאת בתנופה חסרת תקדים: רק ב-2017 נפתחו 12 מלונות חדשים בעיר ונוספו מאות רבות של חדרי לינה. החלטת הממשלה לתקצב את הקמת השלוחה של בית הספר למקצועות התיירות של לוזאן שקידמנו היא רוח גבית לירושלים ולענף התיירות בארץ".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker