הסיפור האמיתי מאחורי בחירת התיירת ה-3 מיליון

זה הסיפור על הזוג שהחליף חופשה פרטית באילת בנסיעה בלימוזינה, לינה במלון מצודת דוד היוקרתי בירושלים וסיור במגדל דוד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוי, לוין והתיירת ה-3 מיליון
הלוי, לוין והתיירת ה-3 מיליוןצילום: דורון ברסקי

קבוצת הוואטסאפ בה שותפים בכירי משרד התיירות היתה פעילה מאוד בימים האחרונים לקראת הגעתו של התייר ה-3 מיליון לישראל. הם בנו קמפיין שיווקי ומסע יחסי ציבור שלם, שאמור להתפרסם ברחבי העולם על בסיס של פרזנטור שלא ידעו מראש מה זהותו, כך שהלחץ הבוקר בנתב"ג היה גדול.

בסופו של דבר, נראה כי משרד התיירות לא יכול היה לבקש פרזנטורית טובה יותר לתפקיד מזו שקיבל: בחורה צעירה, יפה, רהוטה וחייכנית שתראה לעולם כמה כיף להיות תייר בישראל.

אבל אם אתם חושבים שאיוואנה אייזק מרומניה היא באמת התיירת ה-3 מיליון שנכנסה לישראל השנה לפי ביקורות הגבולות אז אתם טועים, או יותר נכון הוטעיתם לחשוב כך על ידי משרד התיירות. אומנם משרד התיירות העלה דף ייעודי לקמפיין, בו משעות הבוקר התחלף מספר התיירים שנכנסו לישראל עד שהגיע למספר הנכסף 3 מיליון אבל אף אחד לא באמת ישב וחיכה שהתייר ה-3 מיליון יעביר דרכון זר. היתה פעילות מאומצת מאחורי הקלעים למציאתו. כך שאמנם אייזק לא רחוקה מהמספר 3 מיליון אבל לא לפי זה היא נבחרה.

במשרד התיירות היו צריכים לאתר תייר שינחת בשעות הבוקר כדי שבאמת ניתן יהיה לקרוא לו התייר ה-3 מיליון של מדינת ישראל. אבל בנוסף הוא גם צריך היה להיות ייצוגי, דובר אנגלית ושיסכים לוותר על התכניות שהוא עשה ולשתף פעולה עם לוח הזמנים שבנו לו ל-48 השעות הקרובות: להתלוות לסיורים בירושלים בים המלח ובתל אביב, להתראיין לשלל תוכניות טלוויזיה, רדיו ועיתונות כתובה, והכי חשוב - שיסכים שתיעוד החוויה שלו בישראל יחד עם משרד התיירות ישמש את ישראל לקמפיין, כלומר שיזכה לחשיפה בינלאומית.

התייר ה-3 מיליון צפוי היה להגיע בין השעות 08:00-10:30 בבוקר באחת מהטיסות שנחתו בישראל ממיאמי, ניו יורק, רומניה או רוסיה. על כל אחד מהמטוסים האלו היה שליח של משרד התיירות שתוך כדי הטיסה עבר בין הנוסעים וחיפש את התייר שיכול להתאים לקמפיין של משרד התיירות.

המטוסים שהגיעו ממיאמי וניו יורק נחתו מוקדם מדי - כשהספירה של התיירים עדיין לא היתה קרובה מספיק ל-3 מיליון. ככל שהספירה התקדמה, התברר שהתייר או התיירת המיועדים יהיו מהמטוס הרומני של חברת וויזאייר. בשלב זה, שליח משרד התיירות בחו"ל, עמי אלון, שהיה על המטוס הבין שהוא יהיה זה שיצטרך לספק את הסחורה.  

זה נשמע כמו משימה פשוטה יחסית, למצוא מישהו שירצה לבלות חופשה משודרגת של יומיים בישראל על חשבון המדינה, אבל לפי משרד התיירות זה לא היה כל כך קל. במטוס הרומני רבים דיברו רק רומנית ולא ידעו אנגלית, לאחרים היו תכניות שהם לא היו מוכנים לוותר עליהם, וגם היו כאלה שנרתעו מהחתימה על המסמך המשפטי בו הם מצהירים כי הם מאפשרים את פרסום הקמפיין בשלל אמצעי התקשורת.

כך שבסופו של דבר נותרו שתי אפשרויות: אייזיק ובן זוגה, מיחאי גיאורגסאי או תיירת אחרת שהיתה על המטוס, שלאחר בירור קל התברר שהיא עובדת של וויזאייר ולכן היא ירדה מהפרק מחשש למשוא פנים, והותירה את הנסיעה בלימוזינה, הלינה במלון מצודת דוד היוקרתי בירושלים, והסיור במגדל דוד עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לזוג הרומני שבכלל היה אמור להיות ברגעים אלו בחופשה פרטית באילת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker