שיא בתיירות: התיירת ה-3 מיליון הגיעה לישראל

מדובר בשיא בכמות התיירים שנכנסו לארץ בשנה ■ שר התיירות: "נשתמש בחופשה הזו ככלי שיווקי לפרסום הנופש בישראל בעולם"

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
הלוי, לוין והתיירת ה-3 מיליון
הלוי, לוין והתיירת ה-3 מיליוןצילום: דורון ברסקי
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

ישראל הצליחה, לראשונה, לחצות את רף ה-3 מיליון תיירים בשנה. הבוקר (ג') נחתה בארץ התיירת ה-3 מיליון, איוואנה אייזק מרומניה, שהגיעה לישראל בטיסת וויזאייר מבוקרשט. היא הגיעה לישראל עם בן זוגה מיהאי גיאורגסאי, שהוא למעשה התייר ה-3 מיליון ואחד.

בנובמבר 2010 כבר נשבר שיא של 3 מיליון מבקרים - כלומר תיירים ומבקרי יום שנמצאים בישראל פחות מ-24 שעות - אך מעולם לא נשבר שיא של 3 מיליון תיירים, שנמצאים בישראל יותר מיממה.

שר התיירות, יריב לוין, קיבל את פניה של אייזיק בשדה התעופה בטקס חגיגי והעניק לה תעודה המציינת את המאורע. לוין ומנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, ליוו את בני הזוג ללימוזינה, ממנה המשיכו השניים לחופשה משודרגת. חופשה זו כוללת אירוח בסוויטה,  ביקור בנווה מדבר וביקור בים המלח, טיסה במסוק וארוחת שף פרטית בביתו של השף ניר צוק.

במהלך ינואר - אוקטובר השנה נכנסו לישראל 63 אלף תיירים מרומניה, לעומת התקופה המקבילה ב-2016 שבה נכנסו 40.1 אלף תיירים - עלייה של 57%. ב-2015 נאמד מספר התיירים מרומניה בחודשים אלה ב-37.4 אלף. מנתוני משרד התיירות עולה כי התיירים הרומנים שוהים בישראל בממוצע 7 לילות במהלך חופשתם כאן.

בעקבות נוהל עידוד פתיחת קווי תעופה שהוביל משרד התיירות התווספו בשנה האחרונה מספר יעדים חדשים מרומניה, מה שהביא לגידול במספר הטיסות השבועיות. מספר הטיסות השבועיות מהמדינה לישראל מגיע בשיא העונה ל-64, כאשר רובן מגיעות לנתב"ג מבוקרשט הבירה. בנובמבר השנה החל לפעול קו חדש מבוקרשט לשדה התעופה עובדה.

השר לוין אמר כי "חציית קו התייר ה-3 מיליון השנה ושבירת שיא כל הזמנים בכניסות תיירים לישראל הוא יום חג ונקודת ציון היסטורית. אנחנו כמובן נשתמש בחופשה הזו גם ככלי שיווקי לפרסום הנופש בישראל בעולם. חצי מיליון התיירים שהגיעו אלינו השנה הם חצי מיליון שגרירים נוספים של ישראל בעולם ונציגים נאמנים שלנו ברשתות החברתיות. זוהי תרומה מכרעת להסברה הישראלית.

"אני נרגש לקבל השבוע את התיירת ה-3 מיליון ושמח על ההישגים שאנו במשרד התיירות רואים, כתוצאה מההשקעה האדירה שאנו עושים בשיווק ישראל בעולם, בשיתופי פעולה יוצאי דופן עם חברות ותעופה ובקשרים שאנו מהדקים עם סוכני התיירות. כל אלה נושאים פירות והכניסו למשק ולכלכלה הישראלית עד כה השנה כ-17 מיליארד שקל ואלפי מקומות תעסוקה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker