אל על הודיעה ברגע האחרון ל-14 טייסים כי לא יגויסו לחברה

ועד הטייסים תבע שלא לקלוט טייסים חדשים לחברה בעת הזו, בה מתנהל מולם מו"מ לחתימה על הסכם התייעלות - שעלול לייתר גיוס של טייסים נוספים

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תא טייס, טייסי אל -על
צילום: רויטרס

14 אנשי חיל האוויר לשעבר, שהיו אמורים להתחיל ב-5 בנובמבר קורס הכשרה בחברת התעופה אל על לקראת קליטתם וגיוסם לחברה, קיבלו אתמול (א') הודעה מההנהלה על ביטול השתתפותם בקורס הנוכחי.

קורס ההכשרה, שאמור להימשך כחצי שנה, ייצא לפועל אך יקחו בו חלק רק 10 מתוך 24 הטייסים ששובצו בו. יתר הטייסים עודכנו כי ישתתפו בקורס שייפתח בתחילת 2018, כאשר חלקם כבר עזבו את עבודותם לקראת ההכשרה.

הנהלת אל על החליטה לבטל את השתתפותם לאור דרישת ועד הטייסים שלא לקלוט טייסים חדשים לחברה בעת הזו, בה מתנהל מולם (וגם מול ועדי עובדי מגזרים אחרים) מו"מ לחתימה על הסכם התייעלות, לקראת כניסתן לתוקף של תקנות המנוחה החדשות של הטייסים (FTL) בנובמבר 2018. תקנות אלו צפויות לייקר את שכר הטייסים ולהפחית את זמינותם. המו"מ מתנהל זה כמה חודשים ובאחרונה הועבר להליך גישור בניהולו של עו"ד עמוס גבריאלי.

מסדר כנפיים

ההסכם החדש, במידה ואכן ייחתם, עלול להוביל לכך שלא יהיה צורך בגיוס הנוכחי של אותם טייסים. ל-TheMarker נודע כי ועד הטייסים פנה להנהלה בנושא כבר לפני כמה חודשים וביקש כי תעדכן את הטייסים המיועדים לקורס כי יש סיכוי שלא יגויסו - אך זו נמנעה מכך.

במכתב שהעביר אתמול רן אלקבץ, יו"ר ועד אצ"א (אנשי צוות אוויר), הוא הודיע לעובדים כי "הצורך בשמירה על סטטוס קוו בעת הזו מחייבת את שני הצדדים. על פי הערכת ועד אצ"א, כמו גם הנהלת החברה (המספר מוסכם בין הצדדים), אין צורך בקליטה נרחבת של טייסים חדשים תחת הסכם מעודכן. בהתאם, דרש הוועד כי לא תבוצע קליטה של 24 טייסים חדשים לחברה בתחילת נובמבר. הנהלת החברה נעתרה להצעת המגשר והסכימה לצמצם את כמות הטייסים הנקלטים לעשרה בלבד, מספר המקובל על הוועד ואשר אינו פוגע בקידום התהליך ובתשתית הכלכלית להצלחתו".  

עוד עידכן אלקבץ את העובדים במסגרת המכתב כי מועד החתימה על הסכם ההתייעלות החדש קרוב. "אנו קרבים לנקודת ההחלטה. הוועד מאמין, על יסוד חישוביו, כי המתווה שהוצע על ידו לחברה יאפשר יכולת תפעולית מעולה ויעניק פתרונות לפערים רבים הקיימים בהסכם הנוכחי, וזאת התייעלות כלכלית בכלל ותחת FTL בפרט".

מהנהלת אל על נמסר בתגובה כי "במסגרת ההערכות השוטפת של אל על ייפתח בנובמבר קורס ובו ישתתפו 10 טייסים. ברבעון הראשון מתוכנן להיפתח קורס נוסף שבו ישתתפו 14 טייסים נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker