הכל כלול: עלייה של 40% במספר הישראלים שנופשים בטורקיה

במהלך אוגוסט האחרון נסעו למדינה 68 אלף ישראלים - זינוק של 50% לעומת אוגוסט 2016 ■ גידול גם במספר הישראלים העוברים בטורקיה בדרך ליעדים אחרים

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
איסטנבול
איסטנבולצילום: MURAD SEZER/רויטרס

נמשכת מגמת העלייה במספר הישראלים שנופשים בטורקיה: במהלך אוגוסט האחרון נסעו ליעד הכל כלול 68 אלף ישראלים, עלייה של 50% לעומת אוגוסט 2016. מתחילת השנה ביקרו במדינה במצטבר 256 אלף ישראלים, עלייה של 40% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מנתוני משרד התיירות הטורקי, שפירסם במהלך סוף השבוע האחרון את דו"ח התיירות הנכנסת לטורקיה. הדו"ח מציג את כניסות התיירים שנשארו במדינה ולא נחתו בה במטרה להמשיך ליעד אחר בעולם.

אומנם הנתונים לא מתקרבים לנתוני השיא של 2008 - אז נרשמה כניסה של חצי מיליון ישראלים למדינה - אך העלייה המוצגת באוגוסט היא המשך מגמה של התיירות הגוברת מישראל לטורקיה. ביולי החולף נרשמה עלייה של 36% לעומת יולי 2016, וביוני היתה עלייה של 160% לעומת יוני 2016.

הישראלים חוזרים

מעבר לביקור בטורקיה כיעד לנופש, נרשמה עלייה במספר הישראלים הנוחתים במדינה כיעד לטיסות המשך בחברות טורקיש איירליינס ופגסוס איירליינס. באוגוסט רשמה חברת טורקיש עלייה של 12% בתנועות הנוסעים שלה בנתב"ג לעומת אוגוסט 2016, ודורגה במקום הרביעי ברשימת חברות התעופה המובילות בשדה באותו חודש. פגסוס מצדה רשמה עלייה של 60% ודורגה כחברת הלואוקוסט המובילה באוגוסט בנתב"ג. הסיבה לנתונים החיוביים של החברות הטורקיות היא שעות ההמראה הנוחות מישראל ואליה, כמו גם שעות ההמתנה הקצרות יחסית בשדות התעופה באיסטנבול לקראת טיסות ההמשך ליעדים כמו ארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק.

"אנחנו בהחלט מזהים גידול של ישראלים שחוזרים לנפוש בטורקיה, ולא רק מהמגזר הערבי שתמיד נסעו אלא גם מהמגזר היהודי", אמר סיטונאי תיירות בכיר. "אנטליה היא עדיין היעד המוביל עבור הישראלים אבל אנחנו רואים שגם בודרום תופסת תאוצה ואחריה מרמריס, אם כי פחות. כנראה שהם הבינו שזה לא עניין של ביטחון אלא של פוליטיקה", הוסיף.

באופן מסורתי, נתוני המשרד התיירות הטורקי הראו לאורך השנים כי ביולי תנועת הנוסעים הישראלים לטורקיה גבוהה מזו שבאוגוסט. אותו בכיר ציין כי הסיבה לכך היא כנראה המחירים הנמוכים יותר שמציעים סוכני הנסיעות ביולי. "באוגוסט המחירים בטורקיה גבוהים יותר כי בחודש הזה שאר העולם גם נמצא בחופש וממלא את בתי המלון באזורי הנופש שם. ביולי יש יותר חדרים ריקים והמחירים בהתאם", אמר.

דנה לביא, משנה למנכ"ל חברת הדקה ה-90, הוסיפה כי "הצ'ארטריסטים הגדילו טיסות בקיץ האחרון כי הם קראו את המפה והבינו שיהיה גידול מצד הישראלים לנופש בטורקיה. גם בספטמבר ראינו את אותה מגמת גידול וגם בחגים הקרובים זה ממשיך, והצ'ארטריסטים הגדילו גם הפעם את היצע המושבים שלהם למרות שכבר פחות חם שם החודש".

עוד אמרה לביא כי "אנשים שהתלבטו לגבי הנופש שלהם ברגע האחרון ורצו נופש הכל כלול אך חששו כי לא יורשו להיכנס לאזור הצפוני של קפריסין -  הזמינו בסוף נופש בטורקיה. יכול להיות שעכשיו עם צפירת ההרגעה שקיבלנו לשבועיים הקרובים עד סוף החגים נראה שוב הזמנות לקפריסין הטורקית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker