נבחרה הזוכה במכרז להפעלת הדיוטי פרי בשדה התעופה בתמנע

לפי תנאי המכרז, תקופת ההתקשרות בין שני הצדדים תהיה כ-10 שנים ■ השבוע פורסם ב-TheMarker כי בניגוד להצהרות שר התחבורה ישראל כ"ץ, הנוסעים בטיסות פנים לא יהיו פטורים ממכס בקנייה בדיוטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דיוטי פרי ג'יימס ריצ'רדסוןצילום: דודו בכר

חברת ג'יימס ריצ'רדסון זכתה במכרז רשות שדות התעופה (רש"ת) להקמת והפעלת חנות הדיוטי פרי בשדה התעופה רמון בתמנע, שצפוי להיפתח בחורף הקרוב. לפי תנאי המכרז, תקופת ההתקשרות בין שני הצדדים תהיה כ-10 שנים.

המכרז התייחס לתכנון, הקמה והפעלה של חנות דיוטי פרי דומה לזו שמפעילה כיום ג'יימס ריצ'רדסון בנתב"ג, הכוללת חנויות למכירת משקאות אלכוהוליים ויינות, סיגריות ומוצרי טבק, בשמים ומוצרי קוסמטיקה, שוקולד וממתקים ואחרים.

לפי נתוני רש"ת, פדיון המכירות ברוטו ב-2016 בחנות הדיוטי פרי שפועלת כיום בשדה התעופה עובדה היה 4.156 מיליון שקל. ב-2015 הפדיון הסתכם ב-2.156 מיליון שקל ואילו ב-2014 הפדיון הגיע ל-5.588 מיליון שקל.

חנות הדיוטי פרי בשדה התעופה רמון אמורה לרשום לזכותה פדיון גבוה יותר, זאת משתי סיבות. הראשונה, העלייה הצפויה במספר הטיסות הבינלאומיות בחורף 2018-2017 מכ-20 טיסות שבועיות לכ-50 טיסות שבועיות הכוללות את חברות התעופה מונרך, רייינאייר, וויזאייר ואחרות.

הסיבה השניה היא שבניגוד לשדה התעופה עובדה שטיפל בטיסות בינלאומיות בלבד, עם פתיחתו, שדה התעופה רמון יכלול גם את הפעילות הפנים ארצית שהיתה נחלתו הבלעדית של שדה התעופה באילת, וגם הנוסעים האלו יוכלו לרכוש בחנות הדיוטי פרי - למרות שכפי שפורסם השבוע ב-TheMarker, בניגוד להצהרות שר התחבורה ישראל כ"ץ, הם לא יהיו פטורים ממכס.

סך הכל ב-2016 עברו בשדה התעופה באילת 1.4 מיליון נוסעים (הלוך ושוב), בעוד שבשדה התעופה בעובדה עברו 128 אלף נוסעים (הלוך ושוב).

חברת ג'יימס ריצ'רדסון הודיעה לפני כשנה לרש"ת כי החליטה לסיים את חוזה ההתקשרות לחנות בדיוטי פרי בנתב"ג, לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה לגבי הפחתת התמלוגים שהיא משלמת. על כן, ביוני האחרון יצאה רש"ת במכרז חדש להפעלת חנות דיוטי פרי בטרמינל 1 או בטרמינל 3 או בשניהם ביחד. המועד האחרון להגשת הצעות למכרז זה הוא בעוד כשבוע, כך שתוצאותיו אמורות להתפרסם בתחילת ספטמבר.

מחברת ג'ימס ריצ'רדסון נמסר בתגובה כי "אנו שמחים מאוד על הזכייה במכרז להפעלת הדיוטי בשדה תעופה החדש רמון ועל ההזדמנות להמשיך ולחזק את עסקי הדיוטי פרי של JR בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker