התיירים באים: איזו עיר הכי נהנית מהעלייה בתיירות הנכנסת?

בחציון הראשון של 2017 נרשמו 5.3 מיליון לינות תיירים בישראל - עם עלייה של 29% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיור תיירים ביפו
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

5.3 מיליון לינות תיירים בחציון הראשון של 2017 ועלייה של 29% בלינות התיירים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד - כך עולה מנתונים שפירסמה היום (ב') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס). את תפוסת החדרים הגבוהה ביותר רשמו בתי המלון במחוז תל אביב, עם 70.2% תפוסה בחציון הראשון של השנה ו-86% תפוסה ביוני.

מחוז ירושלים רושם את הגידול המרשים ביותר בתפוסות מתחילת השנה, עם 64.6% תפוסות חדרים בחציון הראשון, לעומת 50.9% בתקופה המקבילה אשתקד - זינוק של כ-30%. בענף התיירות מקווים כי גל האירועים הביטחוניים שאירע בירושלים לא ישפיע על הגידול בלינות התיירים.

ירושלים, תל אביב וטבריה הן המרוויחות הגדולות מהצמיחה בתיירות הנכנסת מתחילת השנה, שרשמה עלייה של 26% בכניסות תיירים מחו"ל בהשוואה לשנה שעברה, עם 1.74 מיליון תיירים. לפי התאחדות המלונות, מרבית לינות התיירים נרשמו בירושלים ובת"א (כ-34% וכ-24% בהתאמה). לעומתן, ים המלח כמעט שלא נהנה מגידול בלינות, ובאילת אף נרשמה ירידה קלה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, מ-68.5% תפוסה בחציון הראשון של 2016 ל-68% תפוסה בחציון הראשון של 2017. זאת, למרות פעילותן הגוברת של חברות הלואו קוסט הבינלאומיות לשדה התעופה הבינלאומי עובדה מתחילת השנה.

הישראלים שלא יוצאים לנפוש בחו"ל עדיין דבקים באילת כיעד תיירותי מועדף, עם מרבית לינות הישראלים מתחילת השנה (כ-46% מלינות הישראלים). ים המלח במקום השני עם כ-12% מלינות הישראלים, לפי נתוני התאחדות המלונות. התיירים הזרים מעדיפים את  תל אביב  וירושלים.

מספר הלינות ביוני היה 2.2 מיליון, מהן 46% לינות תיירים ו-54% לינות ישראלים. שיעורי התפוסה הגבוהים ביוני נרשמו בתל אביב (86%), הרבה בזכות ציון חג שבועות בתחילת החודש, אירועי מצעד הגאווה וכנסים עסקיים שאירחה העיר, בהם תערוכת ISDEF שעסקה בסייבר וביטחון.

בעוד הלמ"ס דיווחה על 5.3 לינות תיירים מתחילת השנה, ההתאחדות דיווחה על 5.2 לינות תיירים. הפערים בהשוואה נובעים מהגדרות שונות של מתקנים מלונאיים ופערים מסוימים בדיווח.

מהתאחדות המלונות נמסר כי: "המחצית הראשונה של השנה מסתמנת כהצלחה לענף המלונאות, ואם מצב זה יימשך – זו תהיה שנת שיא מבחינת הלינות והתפוסות במלונות. אנחנו מתחילים לקצור את פירות ההשקעה השיווקית של משרד התיירות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker