"טבחות צריכה להיות עבודה מועדפת": החזון של חיים כהן לעתיד הציונות

בפגישה עם מנכ"ל משרד התיירות התריעו בכירי המסעדנים על מחסור חמור בכוח אדם - גם בערי המרכז וגם בפריפריות ■ משרד התיירות: רואים בקולינריה חלק חשוב מהמותג התיירותי בישראל וננסה לסייע מול משרדי הממשלה בבעיות התעסוקה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים כהן
חיים כהןצילום: תומר אפלבאום

היום (ה') התקיימה ישיבת חירום של בכירים בענף המסעדנות, בהם השף חיים כהן ואיתן טראבולס (בעלי רשת אגאדיר) ונציגי איגוד המסעדות והברים, עם מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, בניסיון להקל על מצוקת העובדים בענף.

המסעדנים, שפועלים בשיתוף עם משרד התיירות, התריעו על מחסור חמור בכוח אדם במסעדות - גם בערי המרכז וגם בפריפריות, מה שעלול לפגוע בצמיחה ובשירותים שמקבלים תיירים ומקומיים המתארחים במסעדות ברחבי הארץ. בענף, בו מועסקים כיום כ-190 אלף עובדים, יש 15 אלף מבקשי מקלט. ראשי ענף המסעדות ביקשו את התערבותו של משרד התיירות במציאת פתרון על ידי צירוף עבודת הטבחות כמקצוע המזכה במענק עבודה מועדפת לחיילים משוחררים. ראשי איגוד המסעדות דיווחו על שיחות קודמות שערכו עם שר הכלכלה, אלי כהן, שהביע תמיכה ביוזמה, ולדבריהם כך גם שר האוצר משה כחלון ומנכ"ל משרדו שי באב"ד, שהבטיחו לבחון את הנושא.

כמו כן, הועלו אופציות נוספות לפתרון משבר כוח האדם בדמות מכסות של עובדים זרים ועובדים פלסטינים עם אישור עבודה ושהייה – כפי שמקדם משרד התיירות במלונות באילת ובים המלח. "זה אינטרס של המשק לכלול אותנו כעובדים במקצוע נדרש, לטובת 190 אלף עובדים בענף שפרנסתם תלויה בכך", אמר טראבלוס.

"אנחנו מרגישים את המשבר הזה כבר כמה שנים והוא התעצם בחודשים האחרונים כתוצאה מהחלתו של הפיקדון לטובת עזיבתם של מבקשי המקלט, שמחייב את המעסיקים לנכות 20% משכרם של מבקשי המקלט ועוד 16% מהמעסיק. סך הכל מדובר ב-36% ממשכורתם, שמשמשים פיקדון לטובת מבקש המקלט עם עזיבתו את הארץ", הסביר שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות. שר האוצר כחלון הודיע בתחילת מאי על הפחתת שיעורי ההפרשה לפיקדון שבו מחויבים מהגרי עבודה שנכנסו לארץ באופן לא חוקי, ומעסיקיהם. השר הוריד את חלקם של המעסיקים ל-16.5% ואת הפרשתם של העובדים ל-12.5%, אך השינוי מתעכב מטעמים ביורוקרטיים – על חשבונם של המעסיקים.

לדברי ברמן, החיוב לניכוי תשלום ממשכורתם גרם לאנדרלמוסיה בענף, כשרבים ממבקשי המקלט מבקשים לקבל את שכרם בלי תלושי שכר מוסדרים ("בשחור") שכן הם לא מוכנים לספוג את ההפחתה בשכרם, או לחלופין, חלקם דורשים העלאות שכר שהמסעדנים מתקשים לעמוד בהם.

לדברי ברמן, "הפיקדון מתווסף להיטל בשיעור 20% בגין העסקת עובדים זרים, שהמדינה דורשת ממסעדות לשלם רטרואקטיבית בגין העסקתם של מבקשי המקלט, חרף העובדה שמדינת ישראל מסרבת באופן שיטתי לדון במעמדם האזרחי של מבקשי המקלט. המדינה לא רוצה שנעסיק אותם, אבל מצד שני לא מצאה לנו אלטרנטיבה לעובדים הללו, בשעה שברור שעובדים ישראלים לא רוצים לעבוד בעבודות ניקיון וגם טבחים אין".

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלויצילום: מוטי מילרוד

המעסיקים טוענים כי רק תמרוצים ותגמולים שינתנו לעובדים לענף יצליחו למשוך ישראלים לעבוד בתחום, או שיש להגיע להסדר מכסות של עובדי זרים או עובדים מחוץ שיגיעו לעבוד עםה יתרי עבודה. הפנייה למשרד התיירות היא חלק ממהלך כולל שמנסים לעשות המסעדנים בכדי להשיג תקציבים להסדרת נושא ה"עבודה המועדפת", או לשם הקלה על תנאי התשלום אליהם הם נדרשים. איגוד המסעדות, הברים ובתי הקפה הצטרף לאחרונה לעתירה של מספר אירגונים לבג"צ בדרישה לבטל את הפיקדון לטובת עזיבתם של מבקשי המקלט.

השף חיים כהן אמר כי "טבחות צריכה להיות עבודה מועדפת בישראל. החזון שלי הוא שמדינת ישראל תהיה בירה קולינרית של העולם. שתמשוך תיירים שיבואו לאכול ולבלות. זו ציונות קולינרית – ולכן טבחות צריכה להיות עבודה מועדפת".

משרד התיירות פועל בשנתיים האחרונות על נתיבי מיתוג חדשים ועדכניים לישראל כיעד תיירותי, והצליח בחצי הראשון של השנה להביא לעלייה של 26% בהיקפי התיירות הנכנסת, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. חלק מהמיתוג של ישראל נשען על היתרון הקולינרי שלה בהשוואה למדינות אחרות, על המגוון הקולינרי והשווקים המקומיים. ישראל ממתגת את עצמה מול קהלי אירופאיים וקהלים המתעניינים בלייפ-סטייל, כיעד מושך לאוהבי אוכל איכותי וייחודי. במקביל, בשנים האחרונות החלו שפים ישראלים לפעול גם בחו"ל ולחזק את ייחודה של ישראל כבית לתרבות קולינרית, בהם מושיק רוט שפועל באמסטרדם, אסף גרנטי עם פאלומאר הלונדונית, והשף מאיר אדוני שפתח מסעדה בלונדון. משרד התיירות רואה חשיבות בטיפוח המוצר התיירותי הקולינרי, ורואה עצמו כשותף של המסעדנים.

ממשרד התיירות נמסר: "המשרד פגש את המסעדנים ושמע את מצוקותיהם שהועלו בפורום רחב שנערך היום. המשרד ייבחן כיצד יוכל לסייע לתעשיית המסעדנות מול משרדי הממשלה, לאור המחסור בעובדים. לאור המצב ברור שנדרשים עובדים נוספים ותמרוצים בענף כדי להבטיח את צמיחתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker