הקפאת ההליכים של אליטליה בישראל הוארכה ב-60 יום

כל הנושים יוכלו לפנות לנאמן ולהציג את חובותיהם, כך שתעשה פנייה לחברה באיטליה באשר לתשלום החובות, עוד בטרם ייקבע גורלה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוסים של חברת אליטליה
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

בדיון שהתקיים אתמול (ד') בבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו בעניין אליטליה ונציגותה בישראל ע"י סוסייטה איראה איטליאנה אס.פיי.איי, קבע השופט איתן אורנשטיין כי בהתאם להמלצת הנאמן עו"ד אלון קזיוף, הוא מורה על צו הקפאת הליכים למשך 60 יום נוספים.

השופט קבע כי ההסדר שהוצע על ידי הנאמן, לפיו י.א.ט.א תעביר את כספי הכרטיסים המגיעים ישירות אליו,  ולא דרך הנאמנים באיטליה, ימשך - וזאת כדי להבטיח את התשלומים לנושים הישראלים.

בקשה להחלת הצו גם בישראל נבעה כתוצאה מכך שבעקבות צו הקפאת ההליכים באיטליה, החלו נושים ברחבי העולם לנקוט בהליכים כנגד החברה, בהם עיקולי כספים, דרך מוקדי פעילות אחרים של החברה ברחבי העולם. עיקולים דרך מוקדי פעילות של החברה בעולם היו עלולים לשבש את תהליך ההבראה של כל החברה ולהקשות על המנהל המיוחד האיטלקי לפעול ולקבל הכרעה לגבי מצבה של החברה. באיטליה המנהל הזמני אמור לקבל את החלטתו עד לסוף נובמבר. בנתיים הזרימה ממשלת איטליה לחברה מיליוני יורו כדי שיבטיחו את המשך פעילותה.

הנאמן עו"ד קזיוף המליץ בדיון לקצוב מועד לקבלת תביעות חוב מנושים מול החברה, ולפרסמו כדי שיוכל לדרוש תשלומים נוספים, אם יש כאלו, מול הנהלת החברה באיטליה. כרגע חובות העבר של החברה לספקים בישראל עומדים על כ-2 מיליון שקל. עיקר החובות הם לחברת לאופר, כ- 236 אלף דולר, שמספקת לחברה שירותי קרקע בנמל התעופה בן גוריון, וחוב נוסף בסך 130 אלף דולר קיים לחברת מלונות ירדן מ.ה.י .

עו"ד מולאור, המייצג את לאופר תעופה, הציע בדיון כי החברה תמצה את תשלום החובות כבר עכשיו – גם אם מצבה של החברה באיטליה עדיין לא הוכרע. "2 מיליון שקל הם בעצם 60% מהעודף התזרימי בחודש. אולי יש להמליץ לנאמנים באיטליה לאשר תשלום לנושים באשר לחובות העבר ואז אפשר לסיים את כל הליך הקפאת ההליכים פה". הצעתו התקבלה על ידי השופט אורנשטיין, שאף המסיך את הנאמן לפרסם מודעה לקבלת תביעות חוב של הנושים כמו גם לשקול פניה לנאמנים לאחר שתתקבל מצבת החובות, על מנת לאפשר תשלום בגין חובות העבר ככל שניתן הדבר.

בנוסף ביקש עו"ד מולאור להמשיך את התשלום בסוף כל חודש לקראת החודש הבא כפי שמתקיים מאז ההכרזה כל הקפאת ההליכים באיטליה, שיהווה בטוחה בעניין התשלום. עו"ד מולאור אף הדגיש את המצב הנוכחי הבעייתי עבור ספקי החברה ואמר כי "אין לנו בטוחות אחרות מלבד הכסף שמתקבל מי.א.ט.א עבור הכרטיסים, ואנחנו גם לא יודעים מה קורה עם התמורות של כרטיסים שנמכרים על ידי סוכנים שאינם קשורים בי.א.ט.א. המצב היום הוא ש-80% מהכרטיסים עוברים דרכם אבל 20% אחרים לא. לאן הכסף הזה הולך? אני מניח שלאיטליה אבל זו הנחה בלבד".

הכנ"ר לא התנגד להמשך ההקפאה. הדיון הבא בעניין החברה נקבע ל-15 לספטמבר, אז ייבחנו התהליכים ותקבע החלטה נוספת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker