בוטלה העתירה על הפרת חוזה של רש"ת עם ג'יימס ריצ'רדסון

ווטה עובדה עתרה לבית המשפט כשהצביעה על שינוי שלא כחוק בתנאי המכרז בטרמינל 3 לטובת חברת ג'יימס ריצרדסון ■ שופט בית המשפט המחוזי, צבי דותן, המליץ לחברה למחוק את עתירתה וחייב אותה בהוצאות המשפט של כל אחת מהמשיבות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טרמינל 3 בנתב"גצילום: אלון רון

חברת ווטה עובדה (פונטה קאנה), מפעילת הדיוטי פרי בשדה התעופה בעובדה, משכה ביום חמישי את עתירתה נגד חברת ג'יימס ריצ'רדסון ורשות שדות התעופה שהוגשה בפברואר, שבה נטען כי שינויים שאישרה רש"ת לג'יימס ריצ'רדסון נעשו שלא כחוק.

שופט בית המשפט המחוזי, צבי דותן, המליץ לחברה למחוק את עתירתה. הוא חייב אותה בהוצאות המשפט של כל אחת מהמשיבות, בסך 6,000 שקל לכל אחת. דותן ציין בדבריו כי "העתירה היתה בלתי מבוססת וחסרת סיכוי".

ווטה עובדה עתרה לבית המשפט כשהצביעה על שינוי שלא כחוק בתנאי המכרז בטרמינל 3 לטובת חברת ג'יימס ריצרדסון. בעתירה נטען כי שינויים שאישרה ועדת המכרזים של רש"ת להסכם ההרשאה של ריצ'רדסון הם בלתי סבירים.

במהלך הזיכיון של ג'יימס ריצ'רדסון, המכירות גדלו לאט יותר מתנועת הנוסעים המואצת והחברה דרשה שההצמדה למדד הנוסעים תבוטל, ושתוכל לצאת באמצע החוזה. בתגובה קיבלה החברה הקלות למשך יותר משנה.

השינוי עורר ביקורת והעלה שאלות בנוגע לפגיעה בתחרות ובשוויון בין הזכיינים. בין השאר, ההסכם המתוקן כולל ויתור של רש"ת על תשלומים שנקבעו בחוזה המקורי, המוערכים במיליוני דולרים, הסכמה להפרת ההסכם המקורי בלי שתיחשב הפרה.

השופט דותן החליט על ביטול העתירה בטענה כי ההחלטות שקיבלה ועדת המכרזים של הרשות הן החלטות המצויות בתחום הסביר, שנבעו מכורח הנסיבות.

ג'יימס ריצ'רדסון תסיים את חוזה ההתקשרות להפעלת החנויות בנתב"ג עם סיום השנה. אם העתירה היתה מתקבלת היו נפגעים סיכוייה להתחרות במכרז החדש להפעלת חנויות הדיוטי פרי בטרמינל 1 ובטרמינל 3, כמו גם בטרמינל הצפוי להיפתח בשדה התעופה רמון בתמנע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker