דיילי אל על מתלוננים על עומס יתר: "לא נוכל להמשיך לשאת בנטל"

הדיילים הביעו חשש לגבי יכולתם לשמור על רמת שירות גבוהה יחד עומס הצפוי בחודשי הקיץ, בשיאה של עונת התיירות

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נוסעים בטיסת אל על
נוסעים בטיסת אל עלצילום: גיל כהן מגן

דיילי אל על פנו להנהלה בתלונה על מחסור בדיילים בחברה, באופן שמכביד על אנשי הצוות בטיסות ופוגע ברמת השירות, לטענתם. "הדיילים לא יוכלו להמשיך לשאת בנטל לאורך זמן", נטען במכתב שהפיצו נציגי הדיילים בחודש האחרון, ומיועד לבכירים בהנהלת החברה ונציגי הסתדרות העובדים.

דיילי החברה הציגו במכתב רשימה של כ–70 טיסות בתוך פרק זמן של ארבעה שבועות שיצאו בצוותים חסרים לפי התקן שהגדירה החברה. הדיילים הביעו חשש לגבי יכולתם לשמור על רמת שירות גבוהה יחד עומס הצפוי בחודשי הקיץ, בשיאה של עונת התיירות. "דיילים נאבקים בעייפות מתמשכת שעלולה לפגוע בבטיחות הנוסעים", מסביר דייל ותיק בחברה. "נוסעים רבים אינם מקבלים שירות ראוי, ורואים אותנו בשעתנו הגרועה ביותר", הוסיף.

דיילי החברה טוענים כי התריעו על העומסים הצפויים כבר באפריל. לטענתם, החברה אמנם עומדת בתקינה הבטיחותית הנדרשת ולא הפרה את הוראות הבטיחות, אך מתרחקת מרף השירות שהציבה לעצמה. בטיסות ג'מבו (בואינג 747), למשל, דורש תקן הבטיחות 11 דיילים, אך נהוג היה להציב בטיסות אלה 17–18 אנשי צוות. בשנה האחרונה יוצאות טיסות אלה גם בצוותים של 15 איש. לטענת דיילים ותיקים בחברה, טיסות במטוסי 777 יוצאות עם עשרה אנשי צוות במקום 12 בעבר, בעוד תקינת הבטיחות המינימלית היא שמונה אנשי צוות.

לטענת החברה, באל על פועלים ללא לאות בהתאם לתוכנית המסחרית בכדי לאייש את הטיסות ולשמור על התקנים הבטיחותיים והשירותיים כאחד. באל על נטען כי נקלטים לעבודה דיילים שעזבו את החברה בחורף, וחוזרים בתקופת הקיץ והחגים.

אל על: תוגברה ההיערכות לקיץ

זאת ועוד, הנהלת החברה טוענת כי הגבירה את היערכותה לקיץ וכי עד סוף אוגוסט יקלטו 450 דיילים חדשים, מתוך 560 דיילים שיקלטו עד סוף 2017. מדי שנה קולטת החברה כ–400 דיילים, וגם השנה, לטענתה, היא עומדת בקצב הקליטה המתוכנן. דיילים בחברה טוענים מנגד כי החברה מתקשה בגיוס דיילים, בגלל משכורות הבסיס הנמוכות. בנוסף, כאשר טיסה מתבטלת — הדיילים אינם מקבלים תשלום.

"כופים עלינו שעות נוספות ואנחנו חסרי אונים מול הנוסעים", מספרת דיילת ותיקה בחברה. "כשאני מוצבת בטיסות של מטוסים חכורים אני משמשת כתובת לתלונות על הטיסה ועל הצוות הזר — בלי שיש ביכולתי לעשות דבר", הוסיפה. בחודשים הקרובים חלק מטיסות אל על ליעדים שונים, בעיקר לבנגקוק ולברצלונה, יפעלו במטוסים חכורים עם צוותים זרים ונציגים ישראלים, בעקבות היציאה משימוש של דגם בואינג 747. לפי הערכות החברה, באוגוסט יהיו כ–50 טיסות כאלה.

מאל על נמסר כי "אל על פועלת על מנת לאייש את הטיסות בתקן השירותי המלא בשיאה של עונת התיירות. הטיסות מאוישות בתקן הבטיחותי המלא".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker