נציגות אליטליה בישראל הגישה בקשה להקפאת הליכים

מטרתה של הבקשה היא להחיל את הצו האיטלקי שהגדיר את החברה כחדלת פירעון – גם בישראל ■ נשיא בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין, הוציא צו ארעי שאוסר על ביצוע כל שינוי ברכוש החברה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס של חברת אליטליה
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

נציגות חברת התעופה אליטליה בישראל הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להקפאת הליכים. הבקשה בישראל הוגשה על ידי עורך הדין שי בן חיים, ומטרתה להחיל את הצו האיטלקי שהגדיר את החברה כחדלת פירעון – גם בישראל.

חברת התעופה האיטלקית הודיעה בתחילת מאי על פשיטת רגל, ומונה לה מנהל מיוחד - המקבילה למינוי מפרק לחברה ולתהליך של הקפאת הליכים בישראל. בסמכותו של המנהל המיוחד באיטליה להכריע על עתידה של החברה, תוך שהחוק האיטלקי מחייב את הממשלה לספק לחברה הלוואות גישור להמשך הפעילות לתקופה של חצי שנה, עם אפשרות הארכה לחודשיים נוספים – בכפוף להחלטת המנהלים שימונו.

הבקשה של חברת Alitalia Società Aerea Italiana, שרשומה בארץ כחברת חוץ ומרכזת את פעילות אליטליה בישראל, מושתתת על ההכרה בצו הניהול המיוחד שניתן באיטליה. היות שהצו האיטלקי לא חל על החברה באופן אוטומטי, הרי שנציגות החברה בישראל יכולה למצוא את עצמה במצב בו היא נדרשת לשלם חובות לנושיה, שנוצרו קודם ל-2 במאי (היום בו ניתן הצו), והחברה רוצה לוודא שהצו שניתן באיטליה יהיה תקף גם לגבי הפעילות בישראל. בנוסף, חוששים בחברה כי אם לא תוגדר החברה במצב זה יעקולו כספים מחשבונה, מה שעלול לחבל בפעילות הסדירה שלה.

נשיא בית המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין, שבפניו הוגשה הבקשה, החליט היום על הוצאת צו ארעי שאוסר על ביצוע כל שינוי ברכוש החברה או ביצוע כל פעולה שחורגת ממהלך העסקים הרגיל, עד שיתקיים דיון במעמד הצדדים שנקבע לשבוע הבא, ב-28 ביוני. אורנשטיין הורה בינתיים על עיכובם של כל ההליכים שמתקיימים נגד החברה, לרבות הוצאה לפועל, עד שתתקבל החלטה אחרת.

לשם הדיון בבקשה, אורנשטיין ביקש מכונס הנכסים ומאליטליה להתייצב לדיון ולהעביר לעיון בית המשפט את כל החומרים הרלוונטיים להחלטה.

אם יוחלט להעניק לחברה צו הקפאת הליכים, יעוכבו כל הליכי הגבייה המבוצעים על ידי נושי החברה, ובפרק זמן זה תוכל החברה להמשיך לגבות כספים מלקחותיה ולהזרים כספים לקופתה, ובכך לפעול להבראת העסק ולהסדר החובות. בכך מקווה החברה לעמוד בהתחייבויותיה לחודשי הקיץ הקרובים, ולקיים את הטיסות שהכרטיסים להן כבר נמכרו. בינתיים, ממשלת איטליה הזרימה לחברה הון מזומנים המוערך בכ-600 מיליון יורו כדי להבטיח את פעילויותה עד סוף אוקטובר.

נציגות החברה בארץ לא צופה שהבקשה תיתקל בהתנגדויות, שכן הנושה הגדולה ביותר של החברה הוא רשות שדות התעופה, ובחברה לא מעריכים כי זו תתעקש על גביית חובות באופן שיפגע בפעילות החברה בשלב זה.

בימים אלו פועלת הנהלת אליטליה העולמית לגייס את הכספים הנדרשים להמשך פעילותה והחזר חובותיה, או למצוא לה משקיעים או רוכשים. במאי נדרשה אליטליה על ידי יאט"א (ארגון המסחר הבינלאומי של חברות התעופה) להפקיד ערבויות בעבור כרטיסי הטיסות שלה שנמכרו, ויאט"א דיווחה כי קיבלה את הערבויות מהחברה ומממשלת איטליה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker