טרמינל 1 נפתח לטיסות לואו קוסט יוצאות: כך הוא נראה אחרי השיפוץ

בטרמינל 1 צפויים לעבור מדי שנה 1.4 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות, בנוסף לכ-600 אלף תנועות פנים ארציות ■ הטרמינל בטיסות הבינלאומיות עוצב מחדש ברוח שדרות בן גוריון בת"א ■ הקיץ צפוי להיות הקיץ העמוס ביותר בתולדות נתב"ג

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
טרמינל 1
טרמינל 1צילום: סיון פרג'

טרמינל 1 המשופץ נפתח היום רשמית מחדש לטיסות בינלאומיות וירכז את כל טיסות הלואו קוסט היוצאות.

בטרמינל החדש הושקעו יותר מ-60 מיליון שקל רק במערכות הבידוק הביטחוני לכבודה (hbs), והשקעה של עוד עשרות מיליוני שקלים בחידוש ושיפוץ פני הטרמינל, יצירת תשתיות מחשוב, טכנולוגיה, הקמת מערכות שינוע כבודה והכשרת תשתיות תעופה ותחבורה.

טרמינל 1
טרמינל 1. ברוח שדרות בן גוריוןצילום: סיון פרג'

מתחם הבידוק לכבודת יד הורחב תוך הוספת טכנולוגיות בידוק ביטחוניות, נוספו עמדות לדרכונים ביומטרים ונפתחו תשעה שערי יציאה למטוסים נוספים. הגידול הניכר בתנועת הנוסעים בכ-27% ב-2016-2013, לפני נתוני רש"ת, הוא זה שהניע מהלך בזק של רש"ת בנמל התעופה בן גוריון.

בטרמינל 1 צפויים לעבור מדי שנה 1.4 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות, בנוסף לכ-600 אלף תנועות נוסעים בטיסות פנים ארציות. עד סוף השנה הנוכחית מעריכים בנתב"ג כי יחצה בכל נמל התעופה רף 20 מיליון תנועות הנוסעים - לפי הערכה של 19.5 מיליון תנועות נוסעים בטיסות בינלאומיות וכאמור 600 אלף תנועות נוסעים בטיסות פנים ארציות. הטיסה הראשונה הבינלאומית שיצאה היום מהטרמינל המתחדש היא טיסה לליסבון של חברת ישראייר.

טרמינל 1
טרמינל 1צילום: עופר וקנין

בחודש יוני צפויים לעבור בנמל התעופה בן גוריון מעל 1.7 מיליון נוסעים - עלייה של 17% לעומת השנה החולפת. במהלך הקיץ יעברו בנתב"ג 4.5 מיליון נוסעים, מתוכם בחודש יולי יעברו מעל 2.1 מיליון נוסעים, ובחודש אוגוסט מעל 2.3 מיליון נוסעים. בימי השיא יעברו בנתב"ג בין 90 אלף ל-100 אלף נוסעים ביום - וזה צפוי להיות הקיץ העמוס ביותר בתולדות נתב"ג.

במסגרת הסבת טרמינל 1 לטיסות הלואו קוסט עוצב מחדש הטרמינל לשירות הנוסעים בטיסות הבינלאומיות ברוח שדרות בן גוריון. בטרמינל מוצבים שלטי רחובות ודמויות צבעוניות, כמו גם שדרת עצים המשלבת בין פנים לחוץ. בין היתר, עיצוב זה נועד לחפות על הצפיפות שתהיה בימים עמוסים במיוחד, שכן המבנה עצמו לא הורחב.

הטיסה לואו קוסט - הקפה היי קוסט

בטרמינל המחודש נפתחו חנויות  דיוטי פרי של ג'יימס ריצ'רדסון, חנויות חשמל של א.ל.מ, בית קפה של חברת ארומה, חנות ספרים ומתנות של סטימצקי, חנות אופנה של ג'ק קובה, ובולטת במיוחד החנות החדשה של רשת FOOTLOCKER - החנות היחידה של מותג FOOTLOCKER במתחם נמל התעופה.

טקס הפתיחה של טרמינל 1 נערך היום בהשתתפות נציגי רשות התעופה האזרחית (רת"א), רשות שדות התעופה (רש"ת) ונציגי חברות התעופה מהארץ ומחו"ל. השר כ"ץ אמר בטקס כי פתיחתו של טרמינל 1 המחודש היא תוצאה ישירה של מהפיכת השמיים הפתוחים. לדבריו, "פניהם המחייכות של הצעירים בשדה הם התממשות החזון. היום אפשר להתלבט בין מסעדה טובה לבין טיסה לחו"ל. שדרוג טרמינל 1 לטיסות הלואו קוסט היא ההוכחה הטובה ביותר להצלחתה של מהפכת השמיים הפתוחים, שבזכותה הגיעו לישראל טיסות הלאו קוסט, שטרמינל 1 תוכנן במיוחד עבורן".

טרמינל 1
טרמינל 1צילום: סיון פרג'

כ"ץ התייחס לפעולותיו ומאמציו לפתיחת התחרות גם בקווים הפנים ארציים, ואמר כי לא ייתכן שטיסה לחו"ל תהיה יקרה יותר מטיסה לאילת. אם מאמציו של כ"ץ יישאו פרי יהיה בכך איום על פעילותן של ארקיע וישראייר שמחזיקות לבדן היום בקווי התעופה לאילת.

בסוף השנה תיפתח הזרוע הרביעית של טרמינל 3, במבנה שיישתרע על שטח של 17 אלף מ"ר, ויכלול 8 שערי עלייה חדשים למטוסים. גם פתיחת נמל התעופה רמון ליד אילת, נמל התעופה הבינלאומי החדש, צפויה להתבצע בחורף הקרוב.

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, בטקס פתיחת טרמינל 1
שר התחבורה, ישראל כ"ץ, בטקס פתיחת טרמינל 1צילום: עופר וקנין

השקעות מתקציב רשות שדות התעופה בשלושת הפרויקטים הללו מוערכות ביותר מכ-2.5 מיליארד שקל. מרש"ת נמסר כי "במקביל ולנוכח היקפי הצמיחה בתעופה אנחנו מקדמים הקמת נמל תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג בצפון הארץ, שייתן מענה לגידול הצפוי בתעופה הבינלאומית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker