נשיאת משקל, תנאים לא מפנקים ו-105 אלף דולר: כך תצללו למעמקי הטיטאניק

החברה הגיאוגרפית חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת תיירות אמריקאית לשיווק מסעות צלילה למעמקי האוקיינוס האטלנטי בעקבות הטיטאניק ■ "חוויה בלתי נשכחת, גם למי שסבור כי ראה כבר הכל"

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
מתוך הסרט "טיטאניק"
מתוך הסרט "טיטאניק"
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

חברת התיירות הישראלית, החברה הגיאוגרפית, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת התיירות האמריקאית bluefish, במסגרתו ישווקו מסעות צלילה למעמקי האוקיינוס האטלנטי בעקבות הטיטאניק, בעלות של 105 אלף דולר לאדם. במהלך יוני 2018 ייצאו 3 משלחות של 12-10 משתתפים, למסע בן שבוע בתוך צוללת - בעקבות הספינה הנודעת.

מאז שאותרו שרידי הטיטאניק ב-1985, משלחות מחקר וסיקור רבות ביקרו מעל האונייה הטבועה המפורסמת בתבל, אבל רובן עשו שימוש ברובוטים או בצוללות בלתי מאוישות כדי לחזות בפנים הספינה. במסעות המוצעים צפויים המטיילים להצטרף לשבוע לצוות מחקר וסיקור, במהלכו יקחו חלק פעיל באיסוף המידע ויבצעו צלילה בודדת לטיטאניק. הירידה לעומק הקרקעית (בעומק 3,800 מטר) אורכת כ-90 דקות, רובן בחשיכה מוחלטת. במהלך הצלילה, אנשי הצוות יוכלו לראות את חרטום וגשר האונייה, לקחת חלק במדידות הספינה ולהתרשם מבעלי החיים הימיים.

קרדיט: צילומי סטילס ווידאו DOE

לפני שממהרים להזמין כרטיסים, אולי כדאי לוודא שאתם עומדים בדרישות הסף למשלחת: יכולת לחיות על גבי ספינה בתנאים "נוחים אבל לא מפנקים" במשך שבוע לפחות; יכולת לעבור מספינת האם אל סירות קטנות (זודיאק), גם בים גלי וסוער; יכולת לעבור דרך פתח בקוטר 54 ס"מ; יכולת איזון ושיווי משקל טובים, ויכולת פיסית סבירה של טיפוס על סולם בגובה 2.5 מטרים, ונשיאת משקל של כ-10-15 ק"ג.

רענן בן בסט, מנכ"ל החברה הגיאוגרפית, אמר כי "חברת bluefish הצליחה לפתח מוצר יוצא דופן, ומציעה חוויה בלתי נשכחת, גם למי שסבור כי ראה כבר הכל. תיירות השיט היא כיום התחום המתפתח ביותר בעולם התיירות, ורעיונות יצירתיים בתחום זה קורמים עור וגידים בכל העולם. עם זאת, מעטות החברות שביכולתן ליישם את הרעיונות היצירתיים ולהביאם לכלל ביצוע. אנו בחברה הגיאוגרפית גאים להיות שותפים למיזם שיאפשר לחוות חוויות יוצאות דופן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker