הצמיחה בתיירות נמשכת: גידול של 22% בתיירות הנכנסת בפברואר

עלייה של 25% בכניסות התיירים לארץ מתחילת השנה ■ רק 9% מהתיירים שהגיעו לארץ בפברואר נכנסו דרך שדה התעופה בעובדה, למרות מחירי הטיסות הנמוכים ■ 324 אלף ישראלים יצאו לחו"ל

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תורים בנתב"ג
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

234 אלף תיירים ביקרו בארץ בחודש פברואר, עלייה של כ-22% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כך לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. נתוני חודש פברואר ממשיכים את מגמת הצמיחה בחצי השנה האחרונה, כאשר מתחילת 2017 הגיעו לארץ 445 אלף תיירים, לעומת 356 אלף תיירים – עלייה של 25% בכניסות התיירים.

גידול ניכר חל בכניסות תיירים דרך היבשה מתחילת השנה, כאשר 46.5 אלף מהכניסות הגיעו דרך היבשה לעומת 27 אלף בשנה שעברה. מדובר בעלייה של כ-71% בכניסות ממעברי הגבול היבשתיים. גם בכניסות מנמלי התעופה ניכרת עלייה; כ-21% גידול בתנועות מנתב"ג בהשוואה לתקופה המקבילה, ועלייה של כ-25% בכניסות דרך שדה התעופה עובדה בינואר ופברואר.

מתוך הנתונים עולה ששדה התעופה בעובדה עדיין לא מהווה נתח משמעותי מכניסות התיירים, כאשר רק 9% מהתיירים שהגיעו לארץ בפברואר נכנסו דרך השדה הדרומי. עם זאת, מתוך 22 אלף נוסעים בטיסות בינלאומיות משדה התעופה בעובדה שעליהן דיווחה רשות שדות התעופה, רק כ-2,000 הם ישראלים, לפי דו"ח הלמ"ס.

כלומר, בפברואר כ-90% מהטיסות הבינלאומיות מעובדה שימשו לתיירות נכנסת.  נתון זה מעיד על יכולתו של נמל התעופה בעובדה להיות ציר חשוב לכניסות תיירים לארץ, ומחזק את הצורך ביצירת תשתיות תיירות מתאימות משדות התעופה הבינלאומיים בדרום – בנגישות נוחה לעיר אילת משדה התעופה רמון שצפוי להיפתח בקרוב, ביצירת אלטרנטיבות לינה מגוונות באילת מבחינת רמות התמחור, ובפיתוח דרכי גישה ותחבורה נוחה למרכז הארץ.

רוב התיירים הנכנסים בחודש פברואר הגיעו מארצות הברית (כ-46 אלף תיירים), צרפת (21.5 אלף), רוסיה (כ-21 אלף) וגרמניה (כ-15 אלף). סין הגדילה משמעותית את מספר הכניסות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ומתחילת 2017 נרשמת עליה של 120% בכניסות התיירים מסין. בדו"ח הוזכר כי "לראשונה מאז מבצע צוק איתן חזרה המגמה לרמה שחושבה בחודש יוני 2014, לפני השפל בכניסות שנגרם ביולי 2014, אז החל המבצע".

שר התיירות יריב לוין מסר עם פירסום הנתונים כי " פעולות השיווק אותן אנחנו מובילים בחודשים האחרונים במשרד התיירות, הביאו לעליות משמעותיות בהגעת התיירים. נמשיך לבסס את מעמדה של ישראל ולקדם אותה כיעד תיירות בינלאומי".

בבחינת יציאות הישראלים לחו"ל בחודש פברואר, חודש שנחשב רחוק משיא עונת התיירות, גם כאן נרשמת עלייה של כ-10%, עם 324 אלף ישראלים שיצאו לחו"ל (לעומת 293 אלף בשנה שעברה) ב-357 יציאות. מהן, 339 אלף יציאות התבצעו דרך האוויר וכ-337 אלף מהיוצאים יצאו דרך נתב"ג. במצטבר מתחילת השנה נרשמת עלייה של 12% של יציאות ישראלים. גם אצל הישראלים נרשמה עלייה של 12% במספר היציאות דרך היבשה – כ-37 אלף ישראלים שכנראה מרביתם בחרו בטיסות המשך משדות התעופה בירדן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker