מנכ"ל אל על לטייסים: "ברגע שייפסקו פיצולי הטיסות תופסק הפעלת המטוסים החכורים"

(עדכון)ועדת הכלכלה דנה היום בסכסוך באל על ■ דוד מימון: "התחייבתי מספר פעמים כי ברגע שייפסקו פיצולי הטיסות תופסק הפעלת המטוסים החכורים" ■ יו"ר ועד הטייסים טען כי פיצולי הטיסות הם הכרח של לוח הטיסות העמוס שגדל באופן ניכר בשנה האחרונה

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

וועדת הכלכלה בראשות איתן כבל דנה היום בגורמים שהובילו לסכסוך המתוקשר בין הנהלת החברה לעובדיה, שהוביל לביטולים של כ-15 טיסות בשבועיים האחרונים. בדיון נכחו מנכ"ל החברה דוד מימון ויו"ר איגוד הטייסים, ניר צוק.

מנכ"ל החברה מימון החליט לצאת נגד מדיניות פיצול הטיסות שהוביל טייסי החברה מזה תקופה ארוכה - כדי שיפעילו טיסות מבלי שייאבדו שעות מרובות בביתם - באופן שמבטיח גם את הגדלת שכרם בצורה משמעותית.

ניר צוק
ניר צוק, יו"ר ועד הטייסיםצילום: אייל טואג

דוד מימון אמר בוועדת הכלכלה: "אנו נמצאים בסיטואציה שבה עובדים קובעים את גובה שכרם באמצעים לא כשרים. לא יכולנו להמשיך לאשר הכפלת שכר בדרך לא מוסרית".

לגבי העובדים המנהליים הודיע מימון כי לאחר דיון מרתוני אצל יו"ר ההסתדרות הגיעו הצדדים להסכמות סביב רוב המחלוקות. הסוגיה היחידה שנותרה לא פתורה היא סוגיית המטוסים החכורים שנגרמת לטענת ההנהלה לנוכח מדיניות פיצול הטיסות של הטייסים.

יו"ר ועד הטייסים, קברניט ניר צוק, אמר בוועדת הכלכלה: "המנכ"ל והנהלת החברה ממשיכים להשמיץ ציבור שלם של עובדים שכולם מכירים את המוסריות שלהם. במשך שנה אנחנו מלינים על הנושא של מטוסים חכורים, והדיון האמיתי הוא על עתידה של התעופה הישראלית. אל על תגיע למקום של הספנות הישראלית והמקום שצים נמצאת היום. המטוסים החכורים זה סרטן, זה פוגע בנוסעים ובעובדים".

יעקב שאל את צוק האם החכירה באה בעקבות העיצומים, וצוק ענה בתגובה כי "זה השקר הגדול שמוכרת ההנהלה". דוד מימון ענה כי "התחייבתי מספר פעמים כי ברגע שייפסקו פיצולי הטיסות תופסק הפעלת המטוסים החכורים".

דוד מימון מנכ"ל אל על
דוד מימון מנכ"ל אל עלצילום: סיון פרג'

צוק טען מנגד כי פיצולי הטיסות הם הכרח של לוח הטיסות העמוס שגדל באופן ניכר בשנה האחרונה והוא מהווה הכרח בעבורם כדי לבצע את הטיסות ועדיין לקיים חיים אישיים תקינים.

דוד מימון טען מנגד כי מינואר עד ספטמבר חלה תוספת של כשעתיים וחצי בלבד בממוצע בשעות פעילותה - זאת, לצד גידול של עשר שעות בשעות שאינן פעילות של הטייסים.

רויטל סוויד תקפה את ניר צוק ומגזר הטייסים: "מעטים הדיונים שבהם כל חברי הכנסת לא מתכנסים לטובת העובדים. הפעם הפנייה שלנו היא קודם כל לטייסים. אנחנו תופסים אתכם כמוסריים וערכיים וכשנכנסים לקרביים של העימות - אנחנו מתביישים.

"אני כאזרחית מתביישת. כשאני שומעת שטיסה התארכה בשעה ועשרים כדי להאריך לכם את המשכורת, אני רואה שהשכר שלכם בא על חשבוננו הנוסעים. הזכות של עובדים לשבות היא זכות שנגן עליה בחירוף נפש - אבל לא בתחבולות. מה זה התחבולות האלו? הציבור לא מצליח להבין אתכם ומבקש - די. אל תפגעו בנוסעים".

ניר צוק ענה בתגובה כי "הבעיה שהציבור מאמין לכל מה שאומרים בתקשורת. בשנה האחרונה ההנהלה מאשימה בכל תקלה טכנית - את עצם קיומם של הטייסים. בית הדין לעבודה קבע פעמיים מתחילת השנה שמעולם לא פעלנו מחוץ להסכמי השכר שלנו".

ח"כ דוד ביטן: "אדם שמרוויח 100 אלף שקל ורוצה להרוויח 140 אלף שקל לא נלחם על חייו. הטייסים פוגעים בחברה ובלקוחותיה וזה ממש ביזיון מבחינתי. אתם עובדים בכירים ומצפים ממכם להתנהגות אחרת ולא להודעות על זה שאתם חולים.

סוויד
ח"כ רויטל סווידצילום: אוליבייה פיטוסי

"ככל שיעלו את השכר שלכם - לא יוכלו להתחרות בשוק הקיים. גם ההנהלה וגם ועד הטייסים צריכים להוריד הילוך. בנתיים יווצר מצב בו הלקוחות יעזבו את החברה. זה שיש בהסכם אפשרות להשתמש בטייסים ככיתת כוננות ואם יש צורך ביותר טייסים - תביאו עוד טייסים. אל תנצלו אותם. הם מרוויחים הרבה כי הם עובדים סביב השעון. קחו יותר טייסים".

ח"כ כבל: "נראה שהבעיה המרכזית היא ששני הצדדים חיים בעולמות מקבילים".

בהמשך הדיון, נציגת מגזר הדיילות' ליאור קסטוריאני' ביקשה לדבר וסיפרה כי היא משתכרת שכר מינימום. לאחר מכן יצאה להגנה על הטייסים והסבירה מדוע נדרשו הטייסים להבטיח את תנאיהם. ח"כ דוד ביטן הסתער עליה וטען "מה את מגנה עליהם בכלל? את צריכה להגן על המגזר שלך. מה את מדברת בשם ניר צוק?" בעקבות כך החלה סערה בין הדוברים השונים לבין קסטוריאני, ויו"ר הוועדה כבל הורה להוציא אותה מהדיון.

כבל סיכם את הדיון ואמר כי "אי אפשר לתת לעסק הזה להמשיך להתנהל ככה, וזה לא יימשך ככה. בכוונתי לפנות ליו"ר ההסתדרות ולהצטרף למשא ומתן, בשם של חברי הוועדה ואזרחי ישראל.

"כנראה מישהו הקדיח את התבשיל הזה והגיע העת לברר מי דובר אמת. אני מציע לכל אחד מהצדדים ללכת לעשות חשבון נפש, לפני שאני מצטרף למשא ומתן. זה לא היה שיח של צדיקים אלא של תגרנים, כל אחד רצה להראות מי צודק יותר. אני כבר לא בטוח שאני אטוס אל על, אם הם לא יודעים לכבד אותנו למה שנכבד אותם", אמר.

כבל קרא לטייסים ולהנהלה להחזיר את החברה לפעילות רגילה ולהפסיק את כל הפעולות ששני הצדדים עושים, אם באמת ברצונם לסיים את הסכסוך ולבוא למשא ומתן בידיים נקיות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker