הישראלים לא מוותרים על טיסות הקונקשן לטורקיה

קבוצת הדקה ה-90: "הביקוש עדיין גבוה כי הטיסות קצרות מאוד, והשהות בשדה"ת קצרה יחסית. זה מאפשר לישראלים להגיע להרבה מאוד יעדים בעולם דרך איסטנבול במחירים טובים"

הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדר קנה

פיגועי הטרור וניסיון ההפיכה בטורקיה הביאו אמנם לירידה חדה בביקוש של ישראלים לנופשונים במדינה - אבל לא השפיעו על הביקוש לטיסות עם חניית ביניים (קונקשן) בשדות התעופה הטורקיים.

על פי נתוני רשות שדות התעופה, מתחילת 2016 נרשמה עלייה במספר המטוסים שיצאו מישראל לטורקיה לעומת התקופה המקבילה ב-2015.

דגל טורקיה שנתלה בנמל התעופה אתאטורק כדי להסתיר את נזקי הפיגוע צילום: Omer Kuscu/אי־פי

חברת התעופה הלאומית של טורקיה, טורקיש איירלנס, מדווחת על גידול של 13% במספר הנוסעים (טיסות יוצאות ונכנסות) בקו ישראל-טורקיה, ועל עלייה בביקוש לטיסות המשך מאיסטנבול. כתוצאה מכך, מנהלת כעת טורקיש איירליינס משא ומתן עם חברות צ'ארטר מקומיות להוספת 20 טיסות בקו ישראל־טורקיה בחודשים אוגוסט־ספטמבר, ושבע טיסות נוספות באוקטובר.

"על מנת לספק את הביקוש בשוק, אנחנו מתכננים להגדיל את כמות המושבים במטוסינו", נמסר מהחברה. "בנוסף, באוגוסט ובספטמבר נרחיב את הפעילות של טיסות הצ'ארטר לאנטליה. אנחנו מתכננים להפעיל 38 טיסות - 20 טיסות נוספות ל-18 
שכבר נקבעו".

"עם ישראל מצביע ברגליים ואין ירידה בבביקוש לקונקשן דרך טורקיה", אומרת דנה לביא, המשנה למנכ"ל בקבוצת הדקה ה-90. "הביקוש עדיין גבוה כי הטיסות קצרות מאוד, השהות בשדה התעופה בטורקיה קצרה יחסית, המחירים נוחים והשירות טוב. זה מאפשר לישראלים להגיע להרבה מאוד יעדים בעולם דרך איסטנבול במחירים טובים".

גם באיסתא לא רואים שינוי ניכר בביקוש לטיסות עם קונקשן בטורקיה. "אין דרמה", אומר רונן קרסו, סמנכ"ל איסתא. "אנחנו לא רואים ירידה, ואם יש ירידה היא זניחה, לא מעבר ל–5%".

מנגד, ענף התיירות בטורקיה סובל מירידה מתמשכת בתיירות זרה - בעיקר מרוסיה. זאת, בעקבות המשבר בכלכלת רוסיה, והמתיחות הפוליטית בין שתי המדינות. בנוסף, סובלת טורקיה מירידה במספר התיירים האירופים בגלל המצב הביטחוני הרעוע: ב-2014 נכנסו לטורקיה 41.2 מיליון תיירים לעומת 36.2 מיליון תיירים שנכנסו למדינה ב-2015 - ירידה של 12%. הירידה בביקושים הובילה לירידה חדה של כ-40% במחירי הנופשונים בטורקיה לעומת 2015.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker