הממשלה אישרה מענקים להקמת מלונות עממיים

המענק ינתן למלון שיכלול לפחות 25 חדרים ויוקם בגבולות מפת אזורי העדיפות ■ שיעור המענק לזכאים יעמוד כעת על כ-33% מגובה ההשקעה המוכרת

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלונות ישרוטל ודן באילת
בתי מלון באילתצילום: מורי חן

הממשלה אישרה את הצעתו של שר התיירות יריב לוין לעידוד הקמת בתי מלון עממיים באמצעות מתן מענק מנהלי, בשיעור של 13% מסך ההשקעה.

תשלום זה יהווה תוספת למענק בשיעור 20% מגובה השקעה לו זכאים בתי מלון לפי חוק לעידוד השקעות הון, שניתן היום למטרת הקמה, הרחבה, השבה או הסבה של מתקן תיירותי, שנמצא בגבולות מפת אזורי העדיפות. שיעור המענק לזכאים יעמוד כעת על כ-33% מגובה ההשקעה המוכרת.

המענק המנהלי יכנס לתוקף בחודש הבא לתקופה של 3 שנים, וינתן למלון שיכלול לפחות 25 חדרים. המהלך ייעשה בשתי פעימות - הראשונה בשיעור של 8% מההשקעה - שיינתן ביחד עם המענק לפי חוק לעידוד השקעות הון, ואילו הפעימה השנייה, בשיעור של 5%, תצא לפועל רק לאחר שהמלון החדש הוכיח כי בממוצע של 18 חודשים מתוך 38 חודשים לאחר התחלת פעילותו, לפחות 25% מהכנסותיו הן מתיירות נכנסת.

סך כל המענקים המינהליים שינתנו לפי החלטה זו לא יעלה על 25% מהתקציב השנתי של מנהלת השקעות בתיירות. עד כה, במסגרת נהלי מנהלת ההשקעות, ניתן ניקוד יתר לבקשה שהוגשה לטובת מלונאות עממית, אך במשרד התיירות טוענים כי תיעדוף זה לא מספיק, וקיים צורך לתעדף בקשות למלונאות עממית באופן נמרץ יותר.

לאחר אישור המענקים אמר לוין כי "תמהיל רמת החדרים העממיים לעומת היוקרתיים מהווה חסם בפני תיירות נכנסת. אנחנו פועלים להוזלת הנופש בישראל במקביל בכל המישורים, ובין היתר על ידי הוזלת טיסות באמצעות מענקים לפתיחת קווי תעופה ויצירת סביבה מעודדת יזמות על ידי הקלה ברגולציות. אני מאמין שתוך תקופה לא ארוכה נראה כבר תוצאות בשטח".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker