רשת ישרוטל ממשיכה להתרחב: רוכשת בניין לשימור ביפו בכ-35 מיליון שקל

החברה חתמה על הסכם רכישת מחצית מהבעלות על בניין השקם בשדרות ירושלים ביפו ■ מדובר בבניין לשימור של שתי קומות וקומה מסחרית בשטח בנוי של כ-3,522 מ"ר, שכיום לא נמצא בשימוש

רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רינה רוזנברג קנדל

רשת  ישרוטל ממשיכה להתרחב: החברה חתמה על הסכם רכישת מחצית מהבעלות על בניין השקם בשדרות ירושלים ביפו, תמורת 34.75 מיליון שקלים בתוספת מע"מ. מתוך סכום זה, סך של 27.8 מיליון שקלים שולם במועד החתימה והיתרה תשולם במועד השלמת העסקה, הצפוי בתוך 90 ימים ממועד החתימה, בכפוף לקיומם של תנאים מסויימים. החברה תממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים.

מדובר בבניין לשימור של שתי קומות וקומה מסחרית בשטח בנוי של כ-3,522 מ"ר, שכיום לא נמצא בשימוש. בנכס אמור להיבנות מלון מקבוצת Isrotel Exclusive Collection שיכלול כ-120 חדרי מלון, בריכה, לובי, שטחי שירות, ספא, חדרי ישיבות ומסעדה ("המלון"), וכן קומת מסחר שתושכר לצדדים שלישיים.

הקמת המלון כפופה לשינוי ייעוד הנכס על פי התב"ע החלה עליו, וכן לקבלת זכויות בניה נוספות בנכס. ההשקעות הצפויות בנכס לאחר רכישתו לצורך הקמת מלון מוערכות בכ-97 מיליון שקלים.

כמו כן, התקשרו הצדדים בהסכם שכירות לפיו חברת הבת ישרוטל ניהול תשכור את המלון שיוקם ותפעילו לתקופה של 24 שנים ו-11 חודשים, החל ממועד חתימת הסכם השכירות. ישרוטל ניהול מתחייבת לתשלום דמי שכירות שנתיים מינימאליים או אחוזים מהמחזור, לפי הגבוה מבניהם.

שדרות ירושלים, יפו
שדרות ירושלים, יפוצילום: דודו בכר

הסכם השכירות כפוף לכך שיינתן היתר בניה לבניית המלון עד לא יאוחר מ-36 חודשים ממועד חתימת הסכם השכירות, או 24 חודשים ממועד קבלת אישור עקרוני לתוספת הבניה. כמו כן, כפוף הסכם השכירות לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים עד לא יאוחר מ-6 חודשים ממועד חתימת הסכם.

ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל, הסביר כי "המבנה של הנכס מאוד מיוחד וגם מיקומו מעולה, ממש מול תאטרון נגה. המטרה שלנו היא להפוך את הבניין למלון שיהיה דומה בסדר גודל שלו למלון נורמן בתל אביב".

לדבריו, למרות כל ההתניות בהסכם הרכישה, הסיכויים לאי מימושו נמוכים מאוד. "אנחנו נמצאים עכשיו בהליכים מול עיריית תל אביב לגבי הגבהת המבנה בעוד 3 קומות. תוך שלוש שנים מהיום אנחנו רוצים לפתוח אותו, וזה הגיוני כי אנחנו עובדים בתוך מבנה קיים".

ההודעה על הסכם רכישה זה מגיעה כשבועיים בלבד לאחר שישרוטל הודיעה על משא ומתן מתקדם לרכישת מלון הספא מצפה הימים בכ-120 מיליון שקלים. רביב מעריך כי תוך שבועיים ההסכם יחתם. 

בעוד כשנתיים צפויה ישרוטל לפתוח מלון נוסף בתל אביב באזור הנמל, בו יהיו 154 חדרים, ועד סוף השנה יפתח מלון נוסף בירושלים עם 250 חדרים ואולם כנסים לאלף איש ובריכה המשקיפה על העיר העתיקה, שאמור להתחרות במלונות היוקרתיים האחרים בעיר.  

ישרוטל יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין כרמית בר-און, אורי ימין ועדי שחר ממשרד יהודה רוה ושות'. ש.י.א יוצגה בידי עו"ד רונן כהן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker