התביעה נגד אמריקן אירליינס: כמה משחקי טניס שווה עיכוב של 33 שעות?

תביעה על סך 252 אלף שקל: טיסת אמריקן איירליינס בוטלה והנוסעים - קבוצת נערים ונערות שטסו לייצג את ישראל בתחרות טניס בינלאומית שהתקיימה בארה"ב - הגיעו ליעד בעיכוב של 33 שעות

רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רינה רוזנברג קנדל
רינה רוזנברג קנדל

קבוצה של 36 תובעים הגישה לאחרונה תביעה לבית משפט השלום בתל אביב בסך 252 אלף שקל נגד חברת התעופה אמריקן איירליינס בגין ביטול טיסה, שהוביל לעיכוב של כ-33 שעות בהגעתם ליעד, לעומת המועד המקורי שנקבע לטיסתם.

התובעים הם קבוצת נערים, נערות ומלווים שטסו לייצג את ישראל בתחרות טניס בינלאומית שהתקיימה בארה"ב, בהשתתפות אלפי נציגים ממועדוני מכבי בעולם. בהתאם לכרטיסים שהונפקו להם, הגיעו חברי הקבוצה לנתב"ג על מנת להמריא בשעה 23:00 בלילה אך לפי התביעה לאחר מספר שעות של המתנה, התבשרו על ידי נציגי חברת התעופה כי הטיסה מבוטלת, וכי הם מועברים לטיסה חלופית שתצא רק ביום שלמחרת בלילה.

"יצוין כי לתובעים נקבע לוח זמנים עמוס ומפורט של תכניות ואימונים ביומיים הראשונים שלפני התחרות, אשר מלבד המישור החווייתי, נועדו לספק לנערים ולנערות הכנה מקדימה ראויה הן במישור המקצועי והן במישור המנטלי" נכתב בתביעה, "כאשר ביקשו התובעים מנציגי הנתבעת לבדוק האם קיימת האפשרות לשבצם על טיסות חלופיות לארה"ב עם מובלים אוויריים אחרים סירבה הנתבעת לעשות כן".

"התובעים הפסידו כמעט יומיים מזמן השהייה בארה"ב עליו שילמו הוריהם ממיטב כספם"צילום: בלומברג

חברי הקבוצה ומלוויהם חזרו לביתם והתייצבו שוב למחרת בשעה 20:00 בלילה בנתב"ג ואז נודע להם כי נקבע להם נתיב טיסה חדש. במקום המסלול המקורי בו היו אמורים לטוס מתל אביב לפילדלפיה ואז לדאלאס, נוספה להם טיסת המשך מפילדלפיה לדטרויט שהאריכה את המסלול. "בנוסף עם הגעת התובעים לפילדלפיה פוצלה הקבוצה לשתי טיסות נפרדות. כך יצא כי חלק מחברי המשלחת, שבחלקם הארי הינם קטינים, טסו ללא מלווים" כך לפי התביעה.

"כחלק מההכנה לתחרות השקיעו הורי השחקנים כספים רבים החל מרכישת ביגוד מתאים וציוד ספורט עבור לתשלום לאנשי מקצוע בגין סדרת אימונים ייחודית וכלה בכל הסדרי הטיסה והשהייה בארה"ב" נכתב בתביעה, "התובעים הפסידו כמעט יומיים מזמן השהייה בארה"ב עליו שילמו הוריהם ממיטב כספם, תוך שהם נאלצים לטוס בנתיב טיסה ארוך, מתיש ומסורבל".

עו"ד אשר רוטבאום ממשרד עורכי הדין בודוביץ', רז ושות', שהגיש את התביעה בשם התובעים, פנה לחברת אמריקן איירליינס על מנת לקבל פיצוי כספי של 3,100 שקל לנוסע בהתאם לחוק שירותי התעופה אך לטענתו לא קיבל תגובה. סכום זה נקבע לפי נוסחת הפיצוי הכספי בחוק, שנגזרת מהמרחק שנמצא בין נקודת המוצא לנקודת היעד, בעוד הנוסע כלל לא צריך להוכיח כי נגרם לו נזק כלשהו. בנוסף תובעת הקבוצה פיצויים לדוגמא, "על מנת שחברות תעופה ככלל והנתבעת בפרט תשמענה בעתיד להוראות החוק, ובנוסף לכך לעודד נוסעים לממש את זכויותיהם, עניין שהוביל לחקיקת חוק חשוב זה" כך בתביעה.

מאמריקן איירליינס נמסר כי הם אינם מגיבים על נושאים משפטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker